Nowe chodniki na Białołęce, Żoliborzu i Ursynowie – rozstrzygnęliśmy przetarg  - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

22-09-2023

Nowe chodniki na Białołęce, Żoliborzu i Ursynowie – rozstrzygnęliśmy przetarg 

Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę nowych chodników w trzech lokalizacjach – na Modlińskiej między numerami 326 i 336, skrzyżowaniu Powązkowskiej i Rydygiera oraz Dolinie Służewieckiej w pobliżu ul. Fort Służew. Prace na Białołęce będą kosztować nieco ponad 600 tys. zł, a na Żoliborzu i Ursynowie prawie 190 tys. zł.  

W przypadku Powązkowskiej oraz Doliny Służewieckiej, w miejsce tzw. przedeptów, mają pojawić się pełnoprawne chodniki. Na Modlińskiej chcemy zrealizować projekt z budżetu obywatelskiego, który zakłada budowę chodnika wzdłuż drogi serwisowej i nasadzenia zieleni.

Modlińska

Projekt zakłada budowę chodnika wzdłuż wschodniej strony jezdni serwisowej ulicy Modlińskiej, na odcinku od ul. Modlińskiej 326 (od kończącego się, istniejącego chodnika przy przejściu dla pieszych) do ul. Modlińskiej 336 (do istniejącego chodnika przy skrzyżowaniu ul. Modlińskiej z ul. Aluzyjną).

W sumie to ok. 300 metrów nowego chodnika. Realizacja całego projektu znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych i zlikwiduje niebezpieczny punkt na mapie Warszawy. Nasadzenia poprawią estetykę oraz stan powietrza w okolicy, izolując tym pieszych od głównej jezdni. To pomysł, który mieszkańcy wybrali w budżecie obywatelskim.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Adrog, która wyceniła prace na 608 885,06 zł. Teraz będziemy przygotowywać się do podpisania umowy. Od tego czasu wykonawca będzie miał 90 dni na realizację zadania.

Powązkowska i Rydygiera

Na skrzyżowaniu Powązkowskiej i Rydygiera zlikwidujemy tzw. przedept, czyli ścieżkę wydeptaną przez pieszych, którzy szukają najkrótszej drogi. Prace będą toczyć się w narożniku przy budynku Powązkowska 40.

W ramach planowanych robót istniejący chodnik, przez który piesi muszą nadkładać drogi, zostanie rozebrany, a w jego miejsce pojawi się zieleniec. W optymalnym przebiegu, na który mieszkańcy „zagłosowali” nogami, zostaną ułożone nowe płyty o wymiarach 50 x 50 cm.

Takie rozwiązanie ułatwi pieszym codzienne poruszanie się w tym miejscu.

Przy okazji warto przypomnieć, że Urząd Dzielnicy Żoliborz przebudowuje pobliską ul. Przasnyską, gdzie również powstaną nowe chodniki.

Dolina Służewiecka i Fort Służew

Przedept chcemy zlikwidować też w Dolinie Służewieckiej w pobliżu ul. Fort Służew. Nowy chodnik, choć będzie miał zaledwie 30 metrów, ułatwi dojście z i do nowych osiedli mieszkaniowych.

Prace na Żoliborzu i Ursynowie przeprowadzi jedna firma – SBP-BUD, która wyceniła realizację na 184 471,46 zł. Na przeprowadzenie robót będzie miała 60 dni od momentu podpisania umowy.

Remontujemy i budujemy nowe chodniki

Każdego roku w Warszawie powierzchnię remontowanych lub budowanych od nowa chodników liczymy w tysiącach metrów kwadratowych. W 2022 roku było to prawie 90 tys. W tym roku pracowaliśmy już na ulicach Bora-Komorowskiego, Płaskowickiej, Krasińskiego, Trakt Lubelski, Kondratowicza, czy rondzie Zgrupowania AK „Radosław”. Obecnie trwają prace na rondzie ul. Marszałkowskiej.

Powered by Projectic.pl