03-01-2019

Nowe, energooszczędne oświetlenie w tunelu i wejściach na mosty

Zakończyliśmy kolejne prace związane z modernizacją oświetlenia. Nowe, energooszczędne oprawy świetlne pojawiły się w tunelu na ul. Dźwigowej. Jaśniej jest również dla pieszych i pasażerów komunikacji wejściach na most Poniatowskiego i most Gdański.

Nowe, energooszczędne oświetlenie w tunelu i wejściach na mosty

Nowe oprawy poprawią nie tylko bezpieczeństwo, ale również pozwolą zaoszczędzić dużo energii elektrycznej, co w kontekście zapowiadanych podwyżek prądu jest dla nas szczególnie istotne.

W tunelu na ul. Dźwigowej w miejsce 158 starych, wyeksploatowanych opraw o mocy 250W zamontowaliśmy 72 nowe, energooszczędne oprawy o mocy 53W. Taka zmiana oznacza niemal 10-krotnie mniejsze zużycie energii.

Na moście Gdańskim i moście Poniatowskiego jaśniej jest dla pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej. Na moście Gdańskim w miejsce 16 starych opraw o mocy 400W oświetlających przystanki tramwajowe zamontowaliśmy 72 nowe o mocy 37W, dzięki czemu zużyjemy prawie dwa razy mniej prądu zaś na moście Poniatowskiego w okolicach ul. Kruczkowskiego 12 starych opraw o mocy 250W wymieniliśmy na 12 nowych o mocy 40W – czyli ponad 6-krotnie mniejsze zużycie energii.

Poprzedni rok był rekordowy pod względem modernizacji oświetlenia. W sumie postawiliśmy niemal 1300 nowych słupów i wymieniliśmy ponad 1700 opraw. W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa – bo dobra widoczność to bezpieczne miasto dla wszystkich uczestników ruchu.

Powered by Projectic.pl