ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
12-02-2018

Nowe latarnie rozświetlą Jagiellońską

W tym roku wzdłuż ul. Jagiellońskiej zaświecą nowe latarnie. To kolejne zmiany, które wprowadzimy w tym rejonie. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na te prace.

Gotowa jest już dokumentacja projektowa przebudowy oświetlenia. Nowe latarnie zaświecą po zachodniej stronie, na odcinku od ronda Starzyńskiego do trasy S8.

W ramach prac usuniemy stare żelbetowe i stalowe słupy. Nowa instalacja otrzyma kompletne okablowanie, ułożymy go ponad 7 tys. metrów, i sterowanie. Wzdłuż jezdni ustawimy 75 słupów o wysokości 12 metrów (wraz z oprawami sodowymi). Drogę boczną oświetlą 34 9-metrowe słupy z oprawami LED, a chodniki 53 słupy o wysokości 5 metrów (również z oprawami LED). Doświetlimy też przejścia dla pieszych. Łącznie zamontujemy 182 nowoczesne oprawy oświetleniowe.

Nowe latarnie po zachodniej stronie Jagiellońskiej to uzupełnienie obecnie prowadzonych prac w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Po wschodniej stronie ulicy budujemy drogę dla rowerów, remontujemy chodniki i przebudowujemy oświetlenie. W ubiegłym roku w rejonie ul. Kotsisa wyznaczyliśmy naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją, a w tym sezonie wschodnia jezdnia otrzyma nową nawierzchnię wraz z podbudową.

Wszystkie roboty, także te w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, zakończą się w tym roku. Wprowadzone zmiany przyczynią się nie tylko do poprawy estetyki, ale też bezpieczeństwa na tej ulicy.

Na dokumenty w przetargu na przebudowę oświetlenia czekamy do 26 lutego.

WIĘCEJ INFORMACJI O PRZETARGU

Budżet partycypacyjny - dyskutuj o pomysłach
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie