12-02-2018

Nowe latarnie rozświetlą Jagiellońską

W tym roku wzdłuż ul. Jagiellońskiej zaświecą nowe latarnie. To kolejne zmiany, które wprowadzimy w tym rejonie. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na te prace.

Nowe latarnie rozświetlą Jagiellońską

Gotowa jest już dokumentacja projektowa przebudowy oświetlenia. Nowe latarnie zaświecą po zachodniej stronie, na odcinku od ronda Starzyńskiego do trasy S8.

W ramach prac usuniemy stare żelbetowe i stalowe słupy. Nowa instalacja otrzyma kompletne okablowanie, ułożymy go ponad 7 tys. metrów, i sterowanie. Wzdłuż jezdni ustawimy 75 słupów o wysokości 12 metrów (wraz z oprawami sodowymi). Drogę boczną oświetlą 34 9-metrowe słupy z oprawami LED, a chodniki 53 słupy o wysokości 5 metrów (również z oprawami LED). Doświetlimy też przejścia dla pieszych. Łącznie zamontujemy 182 nowoczesne oprawy oświetleniowe.

Nowe latarnie po zachodniej stronie Jagiellońskiej to uzupełnienie obecnie prowadzonych prac w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Po wschodniej stronie ulicy budujemy drogę dla rowerów, remontujemy chodniki i przebudowujemy oświetlenie. W ubiegłym roku w rejonie ul. Kotsisa wyznaczyliśmy naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją, a w tym sezonie wschodnia jezdnia otrzyma nową nawierzchnię wraz z podbudową.

Wszystkie roboty, także te w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, zakończą się w tym roku. Wprowadzone zmiany przyczynią się nie tylko do poprawy estetyki, ale też bezpieczeństwa na tej ulicy.

Na dokumenty w przetargu na przebudowę oświetlenia czekamy do 26 lutego.

WIĘCEJ INFORMACJI O PRZETARGU

Powered by Projectic.pl