Nowe oświetlenie na Kruczkowskiego, Stawki i Podczaszyńskiego o krok bliżej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

07-06-2019

Nowe oświetlenie na Kruczkowskiego, Stawki i Podczaszyńskiego o krok bliżej

Otworzyliśmy oferty w przetargu na przebudowę oświetlenia na ul. Kruczkowskiego, ul. Stawki i Podczaszyńskiego. Do postępowania, które podzieliliśmy na 3 części zgłosiły się 4 firmy.

Pierwszą częścią postępowania była przebudowa oświetlenia i montaż punktów ładowania samochodów elektrycznych na ul. Kruczkowskiego. Oferty na wykonanie tych prac złożyły dwie firmy, które zaoferowały 1,4 oraz 2,5 mln zł brutto. Na Kruczkowskiego zamontujemy 52 nowe słupy oraz 72 nowoczesne i energooszczędne oprawy LED. Pierwsze dwa montowane przez nas punkty ładowania samochodów elektrycznych mają pojawić się w okolicach skrzyżowania ul. Kruczkowskiego z ul. Ludną i Książęcą. Zostaną przyporządkowane do nich miejsca parkingowe, na których na czas ładowania będą mogły zatrzymywać się wyłącznie samochody z napędem elektrycznym.

Drugą częścią postępowania była przebudowa oświetlenia na ul. Stawki. Do postępowania zgłosiły się dwie firmy, które za wykonanie prac oczekują 2,1 i 3,1 mln zł brutto. Na ul. Stawki chcemy wymienić 30 starych słupów oraz zamontować 97 nowych opraw LED i 38 wysięgników na słupach trakcyjnych. Dodatkowo planujemy doświetlić nieosygnalizowane przejścia dla pieszych.

Na całej długości ul. Podczaszyńskiego mają pojawić się stylizowane na zabytkowe latarnie typu pastorał warszawski z 1928 r. W sumie chcemy postawić 34 latarnie i zamontować 36 energooszczędnych opraw LED. Chęć wykonania tych prac zgłosiły 3 firmy, których oferty mieszczą się w przedziale od 698 tys. zł brutto do 1,2 mln zł brutto.

Teraz oferty będą przez nas dokładnie analizowane. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie, to nowe oświetlenie na ulicach Kruczkowskiego, Stawki i Podczaszyńskiego powinno pojawić się jeszcze w tym roku.

Powered by Projectic.pl