Nowe przejście dla pieszych na Marynarskiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

24-09-2019

Nowe przejście dla pieszych na Marynarskiej

Ogłosiliśmy przetarg na budowę nowego przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją przez ul. Marynarską. Projekt ma być zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Służewiec jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się terenów Warszawy. Powstają tam nowe biurowce oraz bloki, co powoduje, że z roku na rok nasila się ruch pieszy w tej okolicy. Piesi w okolicach m.in. ulicy Obrzeżnej czy Cybernetyki mieli utrudniony dostęp przystanków komunikacji miejskiej przy rondzie Unii Europejskiej, czy pobliskiej galerii handlowej. Obiekty te znajdują się po wschodniej stronie ul. Rzymowskiego i północnej Marynarskiej. Najbliższe przejścia naziemne dzieli ponad 1100m.

Zmiany, które chcemy przeprowadzić na ul. Marynarskiej, mają sprawić, że to miejsce stanie się wygodniejsze i bardziej dostępne. Projekt zakłada zbudowanie przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją i oświetleniem przez ul. Marynarską przy rondzie Unii Europejskiej. Nowa zebra połączy zabudowania po południowo-zachodniej stronie ulicy Marynarskiej i Rzymowskiego z przystankiem autobusowym w kierunku ul. Hynka oraz tramwajowym w stronę ul. Woronicza.

Projekt na budowę nowego przejścia przez ul. Marynarską cieszył się sporym powodzeniem w budżecie obywatelskim. W sumie zagłosowało na niego 349 mieszkańców i zajął pierwsze miejsce w swoim rejonie.

Na oferty w przetargu czekamy do 8 października. Jeżeli postępowanie uda się rozstrzygnąć, to nowe przejście przez ul. Marynarską powinno pojawić się jeszcze w tym roku.

Więcej informacji o przetargu znajdziecie tutaj.

Powered by Projectic.pl