Mieszkańcy zgłaszają za pośrednictwem 19115 nie tylko awarie, ale również wnioski o zmiany w organizacji ruchu. Na ulicy Przewodowej w rejonie ulicy Jałowcowej brakowało przejścia dla pieszych. Otrzymaliśmy zgłoszenie w tej sprawie o treści: W imieniu mieszkańców ulic Jałowcowa, Iglasta oraz Szafirowa bardzo proszę o zorganizowanie przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Przewodowej oraz Jałowcowej. Ulica Przewodowa jest dosyć ruchliwą ulicą na której kierowcy jeżdżą dosyć szybko, a w tym miejscu przechodzi przez ulicę sporo osób szczególnie rano ( do pracy, szkoły na zakupy ) i wieczorem wracając do domu. Najbliższe przejścia dla pieszych są przy ulicy Nadarzyńskiej oraz przy ul Patriotów a to dosyć daleko aby dotrzeć szybko na stację skm, przystanek lub zwyczajnie do sklepów mieszczących się przy ul Patriotów.
Przeprowadziliśmy wizję lokalną w terenie, podczas której potwierdziliśmy, że uzasadnione jest wyznaczenie przejścia dla pieszych w tej lokalizacji. Najbliższe przejście przy ul. Patriotów jest oddalone od tego miejsca o ok. 350 m, w kierunku ul. Nadarzyńskiej o ok. 240 m. Po uzyskaniu akceptacji przez Biuro Polityki Mobilności i Transportu wyznaczyliśmy przejście dla pieszych na ul. Przewodowej przy skrzyżowaniu z ulicą Jałowcową. Dodatkowo umieściliśmy punktowe elementy odblaskowe LED, tzw. „kocie oczka”.
Nowe przejście dla pieszych na ulicy Przewodowej jest jednym z 25, które w tym roku wyznaczyliśmy. Takie przejścia bez sygnalizacji powstały również na: Kłobucka – Taborowa, Conrada – nowe przejście przez ul. Dąbrowskiej, Estrady – Kampinoska (dwa przejścia przez Estrady i jedno przejście przez Kampinoska), Estrady na wysokości wjazdu do bazy PKN Orlen, Zamieniecka – Sulejkowska (z azylem), Grenadierów – Cyraneczki, Cyrulików – Gawędziarzy, 1 Praskiego Pułku – Miła, Niedźwiedzia – Puławska, Lubelska, Paderewskiego, Międzyborska, Madalińskiego (3 przejścia z azylami), Łysakowska (w ramach budżetu partycypacyjnego – 2 przejścia z azylami wyposażone w punktowe odblaski i dodatkowo oświetlone). Wybudowaliśmy również przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną na Czerniakowska – Chełmska, Jagiellońska – Kotsisa, Powsińska – św. Bonifacego, Powsińska – Okrężna, czy w ramach inwestycji prywatnej Sikorskiego – św. Bonifacego.
Wniosek o nowe przejście dla pieszych na ul. Przewodowej to przykład, że za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zgłaszać nie tylko awarie. Co miesiąc do Zarządu Dróg Miejskich wpływa kilkadziesiąt propozycji dotyczących korekty organizacji ruchu. Dotyczą ustawienia słupków, likwidacji barier architektonicznych, zmiany oznakowania pionowego, korekty dozwolonej prędkości.