Nowe światła na Powsińskiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

20-11-2017

Nowe światła na Powsińskiej

Wprowadziliśmy kolejne zmiany poprawiające bezpieczeństwo na ul. Powsińskiej. Kilkanaście dni temu otworzyliśmy nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. św. Bonifacego. Teraz przy sąsiednim skrzyżowaniu kolejne ułatwienie dla pieszych wraz z nową sygnalizacją świetlną.

W weekend uruchomiliśmy nowe światła na skrzyżowaniu z ul. Okrężną (przy Skwerze Ormiańskim). Dzięki nim kierowcy mogą bezpiecznie skręcić w lewo (wydzielony lewoskręt) lub przejechać przez ul. Powsińską, zaś piesi zyskali nowe przejście naziemne, które będzie alternatywą dla pobliskiej kładki. Sygnalizacja została skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami. Sygnalizacja poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

To część większych zmian w tym rejonie, które objęły 2,5-kilometrowy odcinek ul. Czerniakowskiej i ul. Powsińskiej od Trasy Siekierkowskiej do ul. Nałęczowskiej. Na całej długości powstała nowa droga dla rowerów (po zachodniej stronie jezdni, a pomiędzy Trasą Siekierkowską i ul. Gołkowską także po wschodniej stronie). Wzdłuż niej nowe chodniki z płyt betonowych. Dzięki temu poprawił się komfort użytkowania tej przestrzeni przez pieszych.

Roboty objęły też przebudowę czterech skrzyżowań z sygnalizacją świetlną – przy ul. Idzikowskiego/Gołkowskiej, pętli Sadyba, ul. Nałęczowskiej/Augustówka i ul. św. Bonifacego. Na skrzyżowaniu z ul. św. Bonifacego wyznaczyliśmy nowe przejście dla pieszych.

Powered by Projectic.pl