Nowe światła w kolejnych dwóch lokalizacjach - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

03-08-2022

Nowe światła w kolejnych dwóch lokalizacjach

Ogłosiliśmy przetarg na budowę sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulic Komitetu Obrony Robotników i Radarowej we Włochach oraz al. Reymonta i ul. Żbikowianka na Bielanach. Planowana budowa to efekt przeprowadzonego audytu bezpieczeństwa – oba przejścia uzyskały w nim bardzo niską ocenę. 

Przeprowadzony w latach 2016-2020 kompleksowy audyt bezpieczeństwa nieosygnalizowanych przejść dla pieszych pozwolił precyzyjnie określić, które zebry wymagają pilnej poprawy bezpieczeństwa. W sumie udało nam się ocenić bezpieczeństwo na ponad 4 tys. przejść! Efektem audytu są przebudowy, które teraz systematycznie przeprowadzamy.

Jednymi z najgorzej ocenionych przejść były te zlokalizowane na skrzyżowaniach ulic Komitetu Obrony Robotników i Radarowej we Włochach oraz al. Reymonta i ul. Żbikowianka na Bielanach. Audytorzy ocenili, że najskuteczniejszym sposobem na poprawienie bezpieczeństwa będzie budowa sygnalizacji świetlnych. Dokumentacja projektowa została już przygotowana, dlatego mogliśmy ogłosić przetarg na wykonanie prac w terenie.

KOR i Radarowa

Piesi w tym miejscu, chcąc przedostać się np. na pobliski przystanek autobusowy, muszą pokonać w sumie 4 pasy ruchu. Jest to szczególnie niebezpieczne, zwłaszcza, że niestety wciąż zdarzają się sytuacje, w których kierowcy wyprzedają się wzajemnie tuż przed przejściem lub bezpośrednio na nim.

Budowa sygnalizacji świetlnej uspokoi ruch na długiej, prostej drodze i pozwoli pieszym na bezpieczne przedostanie się na drugą stronę drogi.

Przy okazji przebudujemy istniejący formalnie ciąg pieszo-rowerowy po południowej stronie ul. KOR. Dziś pasażerowie komunikacji publicznej i rowerzyści muszą korzystać z jednego, wąskiego chodnika. Po zakończeniu prac droga dla rowerów i przystanek zostaną od siebie oddzielone.

Reymonta i Żbikowianka

Na Bielanach sytuacja pieszych również wymaga poprawy – oprócz dwóch pasów ruchu w każdą stronę, drogę przedziela jeszcze torowisko tramwajowe.

W pobliżu znajdują się liczne punkty usługowe oraz duże osiedla mieszkaniowe, dlatego budowa świateł w tym miejscu jest konieczna.

Na oferty w przetargu czekamy do 17 sierpnia.

Powered by Projectic.pl