Nowe sygnalizacje na kolejnych ulicach - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

14-02-2020

Nowe sygnalizacje na kolejnych ulicach

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniach ulic Kajki i Odrodzenia, Kajki i Alpejskiej oraz KOR i Zarankiewicza mogą pojawić się sygnalizacje świetlne. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na ich budowę.

Skrzyżowania ul. Kajki i Odrodzenia oraz Kajki i Alpejskiej są niebezpieczne – długi i prosty odcinek sprawia, że kierowcy często przekraczają prędkość. Z uwagi na bliskość szkoły przejścia dla pieszych uczęszczane są przez dzieci. Zebry nie są wyposażone w azyle, więc przekroczenie jezdni jest dużym problemem.

Aby poprawić bezpieczeństwo, planujemy budowę sygnalizacji w tych miejscach. Światła obejmą całe skrzyżowanie ul. Kajki z ul. Odrodzenia przejścia dla pieszych przez ul. Kajki oraz skrzyżowanie ul. Kajki i Alpejskiej. Zostaną one również wyposażone w azyle dla pieszych z wyspą rozdzielającą kierunki ruchu. Zmieni się też lokalizacja przystanków autobusowych – zamiast za skrzyżowaniem, autobusy będą się zatrzymywać przed nim.

Chcemy poprawić bezpieczeństwo pieszych również na ul. KOR przy ul. Zarankiewicza. W tym miejscu piesi muszą pokonać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a pojazdy rozwijają znaczne prędkości, stwarzając ogromne zagrożenie. Nowe światła poprawią komfort i bezpieczeństwo przechodniów.

Skrzyżowania objęte przetargiem znajdują się w pobliżu szkół i codziennie pokonują je setki dzieci. Chcemy, aby uczniowie mogli bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły i do domu, dlatego wybudowanie nowych sygnalizacji jest dla nas szczególnie ważne.

Na oferty w przetargu na budowę sygnalizacji w obu lokalizacjach czekamy do 2 marca. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie, to prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Więcej informacji o przetargu znajdziecie tutaj. 

Powered by Projectic.pl