Nowe sygnalizacje na Pradze. Bezpieczniejsze trzy przejścia na Kijowskiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

01-09-2020

Nowe sygnalizacje na Pradze. Bezpieczniejsze trzy przejścia na Kijowskiej

Wybudowaliśmy kolejne nowoczesne sygnalizacje świetlne. W nowe światła wyposażyliśmy trzy przejścia dla pieszych przez ul. Kijowską przy Dworcu Wschodnim. Bezpieczeństwo tam już wzrosło.

Ulica Kijowska, nowa sygnalizacja świetlna przy przejściu dla pieszych.

Przejścia przy Dworcu Wschodnim rozprowadzają ruch pieszy przez cztery pasy ul. Kijowskiej i przez torowisko. Przechodnie często musieli pokonywać pasy dosyć szybko, by zdążyć przed nadjeżdżającymi samochodami. Szczególnie ciężko mieli w godzinach szczytu, kiedy natężenie ruchu było bardzo wysokie.

Światła z pełnym wyposażeniem

Teraz trzy przejścia stały się bezpieczniejsze. Zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia sygnalizacyjne, których praca jest skoordynowana z pozostałymi światłami w ciągu ul. Kijowskiej. Sygnalizacje pracują jako akomodacyjne i posiadają system automatycznej detekcji pieszych i pojazdów.

Pokonywanie przejść ułatwiliśmy osobom niewidomym i niedowidzącym. Na każdej z trzech zebr zamontowaliśmy sygnalizację dźwiękową, a na chodnikach ułożyliśmy pasy ostrzegawcze i płyty prowadzące. Rozwiązanie systemu prowadnic dla niewidomych zostało wykonane kompleksowo, co tylko wzmocniło bezpieczeństwo. Dodatkowo w rejonie przejść położyliśmy nowe płyty chodnikowe.

Prawie 3,5 tysiąca zbadanych przejść

Realizacja inwestycji była wynikiem przeprowadzonego przez ZDM audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych. Do tej pory zbadaliśmy prawie 3,5 tysiąca zebr (dokładnie 3447). Na podstawie audytu w tym roku zamontowaliśmy już sygnalizacje świetlne na dwóch skrzyżowaniach ul. Kajki – z ulicami Odrodzenia i Alpejską. Do końca zmierzają prace z instalacją świateł na przejściu przez al. Krakowską przy ul. Lipowczana. Wytypowaliśmy także kolejne lokalizacje, gdzie zamierzamy wybudować sygnalizację świetlną. Obecnie trwa projektowanie następnych 10 sygnalizacji. Na początku czerwca podpisaliśmy umowy z wykonawcami, a większość projektów powinna powstać do końca roku, co umożliwi budowę świateł w 2021 r.

Będą to przejścia przez:

  • ul. Marszałkowska w rejonie ul. Senatorskiej
  • al. Reymonta w rejonie ul. Żbikowianka
  • al. Krakowską w rejonie ul. Tapicerskiej
  • ul. Czecha w rejonie ul. Wierzchowskiego i ul. Czecha w rejonie ul. Wawerskiej
  • ul. Połczyńską w rejonie ul. Lustrzanej
  • ul. Człuchowską w rejonie ul. Okolicznej
  • ul. Gandhi w rejonie ul. Hirszfelda
  • ul. KOR w rejonie ul. Radarowej
  • ul. Krasińskiego w rejonie ul. Wybrzeże Gdyńskie

Powered by Projectic.pl