Nowe sygnalizacje - zaawansowane prace przy ul. Zarankiewicza i nie tylko - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

30-06-2020

Nowe sygnalizacje – zaawansowane prace przy ul. Zarankiewicza i nie tylko

Trwa budowa świateł we Włochach oraz w Wawrze i na Pradze-Północ. Łącznie przybędzie 7 nowych sygnalizacji poprawiających bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

Nowa sygnalizacja powstaje na przejściu dla pieszych przez ul. Komitetu Obrony Robotników (d. 17 Stycznia) w rejonie ul. Zarankiewicza. Piesi muszą tu pokonać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a pojazdy rozwijają znaczne prędkości, stwarzając zagrożenie dla przechodniów. Sygnalizacja ma poprawić bezpieczeństwo na tym przejściu. Przy okazji budowy świateł wyznaczany jest też przejazd rowerowy w poprzek ul. KOR, który łączy ze sobą istniejące drogi dla rowerów po obu stronach tej ulicy.

Prace powinny zakończyć się w terminie do 20 sierpnia. Do tego czasu będą gotowe również sygnalizacja na skrzyżowaniach: Kajki/Alpejska, Kajki/Odrodzenia, Kijowska w rejonie Dworca Wschodniego (na 3 przejściach). Z względu na duży zakres prac nieco dłużej, bo do końca września, trzeba będzie poczekać na nowe światła na skrzyżowaniu alei Krakowskiej z ulicą Pawła Lipowczana.

Wszystkie wspomniane przejścia są jednymi z najniżej ocenionych w przeprowadzonym przez ZDM audycie bezpieczeństwa przejść dla pieszych. Do tej pory zbadaliśmy ponad 3 tysiące zebr. Na podstawie wyników audytu planujemy działania związane z poprawą bezpieczeństwa – budowę sygnalizacji świetlnej, budowę rond, azyli, progów zwalniających czy innych elementów uspokojenia ruchu.

Na podstawie audytu wytypowane zostały już kolejne lokalizacje, gdzie planowana jest sygnalizacja świetlna. Trwa projektowanie kolejnych 10 sygnalizacji. Na początku czerwca zostały podpisane umowy z wykonawcami. Większość projektów powinna powstać do końca roku, co umożliwi budowę świateł w 2021 r.

Będą to przejścia dla pieszych przez:

  • ul. Marszałkowska w rejonie ul. Senatorskiej
  • al. Reymonta w rejonie ul. Żbikowianka
  • al. Krakowską w rejonie ul. Tapicerskiej
  • ul. Czecha w rejonie ul. Wierzchowskiego i ul. Czecha w rejonie ul. Wawerskiej
  • ul. Połczyńską w rejonie ul. Lustrzanej
  • ul. Człuchowską w rejonie ul. Okolicznej
  • ul. Gandhi w rejonie ul. Hirszfelda
  • ul. KOR w rejonie ul. Radarowej
  • ul. Krasińskiego w rejonie ul. Wybrzeże Gdyńskie

Powered by Projectic.pl