Nowoczesna sygnalizacja uporządkuje ruch na skrzyżowaniu Saskiej i Zwycięzców - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

19-06-2018

Nowoczesna sygnalizacja uporządkuje ruch na skrzyżowaniu Saskiej i Zwycięzców

Na skrzyżowaniu ulic Saskiej i Zwycięzców działa już nowa sygnalizacja świetlna. Pozostały ostatnie roboty wykończeniowe, głównie brukarskie. Nowe światła pracują w akomodacji, dostosowując się do natężenia ruchu. Są też skoordynowane z innymi skrzyżowaniami. Poprawi to płynność przejazdu i uporządkuje ruch na skrzyżowaniu.

Zarówno ul. Saska, jak i ul. Zwycięzców to drogi zbiorcze, które rozprowadzają ruch z tej części dzielnicy Praga-Południe. Dotychczasowa sygnalizacja pracowała w tzw. trybie izolowanym, czyli bez koordynacji z sąsiednimi skrzyżowaniami. To się zmieniło.

Większość prac już za nami. Na skrzyżowaniu świecą już nowe sygnalizatory, zawieszone na nowych słupach. Instalacja otrzymała też nowe sterowanie, okablowanie i detekcję. Światła są też dostosowane do ruchu rowerowego (rezerwa pod przyszłą infrastrukturę rowerową).

Sygnalizacja działa w trybie pracy akomodacyjnej – dostosowując się do natężenia ruchu – i jest skoordynowana ze skrzyżowaniem ul. Saskiej i Brazylijskiej.

Roboty objęły także zmiany w organizacji ruchu. Aby skrzyżowanie stało się wygodniejsze także dla pieszych, przejście we wschodnim wlocie ul. Zwycięzców zostało odsunięte od tarczy skrzyżowania, przesunęliśmy też „zebrę” w południowym wlocie ul. Saskiej. Do nowych lokalizacji przejść zostały dostosowane sygnalizatory i pozostałe oznakowanie poziome. W ramach prac obniżyliśmy krawężniki na przejściach i zamontowaliśmy żółte płyty ostrzegawcze.

Prace zakończą się w najbliższych dniach. Wykonuje je firma Siemens. Ich wartość to 662 099,52 zł brutto.

Powered by Projectic.pl