Nowy chodnik na Skierniewickiej. Będzie lepsze dojście do metra - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

12-08-2020

Nowy chodnik na Skierniewickiej. Będzie lepsze dojście do metra

Kolejna ulica doczeka się niebawem nowego chodnika. Rozpoczęliśmy wymianę trotuaru na Skierniewickiej między Siedmiogrodzką a Wolską. Piesi zyskają dobre dojście do pobliskiej stacji metra, o co wielokrotnie zabiegali.

Skierniewicka to jedna z kilku ulic, które łączą Wolską i Kasprzaka. Znajdują się na niej tory prowadzące do jednego z dwóch wyjazdów zajezdni tramwajowej. Przy drodze stoi wiele budynków, w tym także niedawno powstałe mieszkalno-usługowe. W rejonie nie brak również ważnych jednostek i instytucji. To wszystko sprawia, że codziennie korzysta z niej wielu użytkowników, w tym oczywiście pieszych.

Aby poprawić im komfort poruszania się i bezpieczeństwo, rozpoczęliśmy wymianę chodników. Trotuary przejdą remont po obu stronach ulicy Skierniewickiej. Stare i popękane płyty chodnikowe zostaną zastąpione przez nowe na odcinku od ulicy Siedmiogrodzkiej do ulicy Wolskiej.

Prace ruszyły w ostatnim tygodniu lipca. Wymiana chodników prowadzona jest na razie po wschodniej stronie drogi, postępuje od ulicy Siedmiogrodzkiej. Nowe płyty ułożyliśmy już na odcinku ok. 50 metrów. Tam, gdzie są miejsca parkingowe, położymy kostkę brukową. Zastąpi ona też trylinkę na wjeździe do zajezdni tramwajowej.

Po wschodniej stronie ulicy nie wymienimy chodnika jedynie przy budynkach Skierniewicka 34 i Skierniewicka 36. To nowe obiekty i kiedy trwała ich budowa, prywatny inwestor zadbał również o pieszych. Trotuar nie przedstawia tam żadnych śladów zniszczeń, dlatego uznaliśmy, że przeprowadzenie w tym miejscu prac nie jest konieczne.

Z kolei po zachodniej stronie ulicy Skierniewickiej nowy chodnik zastąpi stary na całym odcinku od Siedmiogrodzkiej do Wolskiej. Tam, gdzie jest przystanek, a także przy przejściach dla pieszych, położymy też pasy ostrzegawcze i płyty prowadzące (podobnie po stronie wschodniej). Dzięki temu zyskają osoby niewidome i niedowidzące. Prace tutaj rozpoczną się po tym, jak dobiegną końca te naprzeciwko.

Inwestycja ta jest bardzo ważna. Ulica Skierniewicka dla wielu mieszkańców stanowi najkrótsze dojście do stacji metra Płocka. Wielokrotnie interweniowali, że należałoby je poprawić poprzez wymianę chodników. Niebawem będą mogli się z tego cieszyć. Zakończenie wszelkich prac planowane jest na październik.

Dzięki inwestycji ulica Skierniewicka będzie posiadać nowy chodnik na całej długości po swojej wschodniej stronie.

Powered by Projectic.pl