Nowy chodnik na Szczęśliwickiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

04-01-2021

Nowy chodnik na Szczęśliwickiej

Wymieniliśmy chodnik wzdłuż ul. Szczęśliwickiej na odcinku od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do ul. ppłk Sokołowskiego „Grzymały". Tym samym zrealizowaliśmy kolejny projekt w ramach budżetu obywatelskiego.

Chodnik – dojście do bloków, parkingów czy sklepów – wymieniliśmy po stronie wschodniej ul. Szczęśliwickiej. Bardzo zniszczone płyty, które częściowo były zapadnięte, częściowo wybrzuszone, a w niektórych miejscach klawiszujące, na ok. 600-metrowym odcinku zostały zastąpione nowymi i estetycznymi o wymiarach 50×50 cm. Piesi wreszcie mogą tam chodzić w komfortowych warunkach.

Nie zapomnieliśmy o osobach niewidomych i niedowidzących. Na przystankach i w ich bezpośrednim rejonie położyliśmy pasy ostrzegawcze i płyty prowadzące.

Zgłoszony do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego projekt cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców. Poparło go 807 osób. Pierwotnie zakładał, że chodnik zostanie wymieniony do zjazdu na parking między budynkami Szczęśliwicka 21 i Kopińska 37. Postanowiliśmy go rozszerzyć i położyliśmy nowe płyty w miejsce starych do skrzyżowania z ul. ppłk Sokołowskiego „Grzymały”, aby nie zostawiać krótkiego fragmentu z kiepską nawierzchnią dla pieszych.

Powered by Projectic.pl