Odmieniona al. Zjednoczenia coraz bliżej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

05-11-2019

Odmieniona al. Zjednoczenia coraz bliżej

Trwa modernizacja al. Zjednoczenia. Część prac została już zakończona, a dziś wykonawca rozpoczął układanie podbudowy jezdni.

Modernizacja al. Zjednoczenia rozpoczęła się na początku września. Inwestycja ta była długo wyczekiwana przez mieszkańców Bielan. Zmiany, które wprowadzamy poprawią wygodę i bezpieczeństwo jej użytkowników.

Chodnik, droga dla rowerów i miejsca parkingowe po północnej stronie alei na odcinku od ul. Żeromskiego do Kasprowicza są już prawie gotowe. Dzisiaj wykonawca na tym odcinku rozpoczął układanie podbudowy jezdni. Roboty na południowej części również się rozpoczęły.

Co się zmieni?

Zakres prac, które wykonamy w ramach przebudowy al. Zjednoczenia jest szeroki. Na całym, niemal kilometrowym odcinku od ul. Marymonckiej do ul. Żeromskiego pojawi się nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudową. Poprawimy również parkowanie, na które zapotrzebowanie w tym rejonie jest bardzo duże. Do tej pory krawędzie jezdni były obstawione przez parkujące samochody, co jest niewygodne i niebezpieczne. Projekt zakłada przeniesienie parkowania do zatok postojowych, w których zmieści się ponad 130 miejsc postojowych.

Wyeksploatowane chodniki również zyskają nową, równą nawierzchnię z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 cm. Po przebudowie z al. Zjednoczenia oraz ulic poprzecznych znikną bariery architektoniczne co sprawi, że ulice będą łatwo dostępne dla osób z starszych, z niepełnosprawnościami czy opiekunów z dziećmi. Na chodnikach i przy przejściach pojawią się specjalne płyty prowadzące oraz ostrzegawcze dla osób niedowidzących i niewidomych. Wygodniej będzie również dla rowerzystów. Wyremontujemy starą drogę dla rowerów, która zostanie przedłużona do ul. Żeromskiego. Dodatkowo przeniesiemy przystanki na wyloty ze skrzyżowania z ul. Żeromskiego i wyremontujemy istniejące zatoki. Wyposażone one będą w podwyższone krawężniki, które ułatwią wejście do autobusu.

Jednym z naszych priorytetów jest poprawa widoczności na ulicach, dlatego w al. Zjednoczenia będzie również zupełnie nowe oświetlenie jezdni, chodników i przejść dla pieszych.

Zakończenie prac w al. Zjednoczenia przewidujemy w pierwszej połowie przyszłego roku.

Powered by Projectic.pl