ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
15-03-2017

Odnawiamy oznakowanie na drogach

Oznakowanie poziome na drogach wymaga stałej konserwacji i odnawiania. Szczególnie po okresie zimowym, gdy linie w wielu miejscach są słabo widoczne.

Dlatego, jak co roku, planujemy odnowienie malowania na naszych drogach. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na takie prace na wybranych odcinkach dróg powiatowych, krajowych i wojewódzkich na terenie Warszawy.

Roboty zostały podzielony na dwa etapy – malowanie wiosenno-letnie ma się zakończyć do połowy lipca, a malowanie jesienne (drugi etap) do końca października. W sumie to blisko 350 tys. metrów kwadratowych oznakowania.

Specjalna technologia

Oznakowanie poziome (linie ciągłe, przerywane, strzałki, napisy, symbole) zostanie odnowione przy użyciu specjalistycznej, białej farby najezdniowej, z elementami odblasku. Farba na bazie rozpuszczalników (przeznaczona do tego typu prac) nakładana jest na zimno, przy użyciu malowarki hydrodynamicznej. Technologia malowania oznakowania dostosowana jest do rodzaju i stanu nawierzchni jezdni.

Odblask farby zostanie uzyskany poprzez posypanie jej powierzchni, bezpośrednio po naniesieniu, tzw. mikrokulkami szklanymi. Mikrokulki to materiał w postaci przezroczystych, kulistych cząstek szklanych. Oznakowanie będzie też miało właściwości przeciwpoślizgowe.

Oferty w przetargu można składać do 27 marca do godziny 10:00.

Budżet partycypacyjny - głosuj na po
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie