Odnowiliśmy chodnik na ul. Wrocławskiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

11-04-2024

Odnowiliśmy chodnik na ul. Wrocławskiej

Piesi mogą już korzystać z wyremontowanego chodnika wzdłuż ul. Wrocławskiej. Odnowiliśmy 650 metrów trotuaru między ulicami Blatona a Widawską. Dodatkowo wyniesione zostało przejście przez ul. Szareckiego. Dzięki temu jest nie tylko bardziej komfortowo, ale i bezpieczniej.

Zakończyliśmy remont chodnika wzdłuż ul. Wrocławskiej na Bemowie. Odnowiony, 650-metrowy odcinek ciągnie się po zachodniej stronie ulicy, między ulicami Blatona a Widawską. Jeszcze do niedawna był w opłakanym stanie.

Dziś już nie ma tam śladu po starym i zdezelowanym trotuarze. Teraz piesi mogą spacerować po równym chodniku z płyt betonowych 50×50 cm. Zadowoleni będą także pasażerowie komunikacji miejskiej. W ramach remontu odnowiono również nawierzchnię na przystanku autobusowego „Widawska 02″.

Także bezpieczniej

Komfort to jednak nie wszystko. Dzięki wyniesieniu sugerowanego przejścia przez ul. Szareckiego piesi będą również bezpieczniejsi. W tym celu chodnik został odsunięty od skrzyżowania z drogą techniczną. W miejscu starego chodnika założony został zieleniec.

Mieszkańcy decydują

Remont chodnika wzdłuż ul. Wrocławskiej to pomysł mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Za sprawą zgłaszanych przez obywateli projektów w zeszłym roku przebudowaliśmy lub wybudowaliśmy nowe chodniki m.in. na ulicach Broniewskiego czy Modlińskiej. Z kolei zgodnie z prośbą mieszkańców i złożoną obietnicą, na początku tego roku oddaliśmy do użytku wyremontowany chodnik wzdłuż ul. Powstańców Śląskich.

Powered by Projectic.pl