12-06-2019

Oferty w przetargu na projekty modernizacji oświetlenia w ramach programu „Sowa”

Otworzyliśmy oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej na wymianę oświetlenia w ramach programu „Sowa” W ciągu 2 lat chcemy zmodernizować oświetlenie 13 ulic. Zmiany mają przynieść oszczędności w zużyciu energii elektrycznej na poziomie ponad 335 tys. zł rocznie.

Oferty w przetargu na projekty modernizacji oświetlenia w ramach programu „Sowa”

Prace w ramach projektu mają być kompleksowe. Na 13 warszawskich ulicach chcemy wymienić kable, szafy zasilające, słupy i niemal 1000 opraw oświetleniowych. Budżet całego projektu to 12,5 mln zł. Większość tej kwoty (10,8 mln zł) pokryje długoterminowa pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na którą zgodziła się Rada Warszawy. Pożyczka zostanie wypłacona w dwóch transzach w 2020 roku i w 2021 roku, a jej spłata ma nastąpić w latach 2021-2026.

Do przetargu zgłosiły się 4 firmy, których oferty mieściły się w przedziale od 306 tys. zł brutto do 879 tys. zł brutto. Teraz oferty będą przez nas dokładnie analizowane. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie, to potencjalny wykonawca będzie miał czas na opracowanie projektów do połowy grudnia tego roku. Po zakończeniu tego etapu będziemy mogli ogłosić postępowanie na wykonanie prac na 13 warszawskich ulicach.

Celem programu „SOWA” jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Według obliczeń przebudowa oświetlenia 13 ulic wykonana w technologii LED przyniesie średnią oszczędność na poziomie 60%. Oznacza to roczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej na poziomie ponad 335 tys. zł. Dodatkowo koszty naprawy i konserwacji nowoczesnych opraw są o wiele niższe, co oznacza, że inwestycja powinna zwrócić się na przestrzeni kilku lat.

Poniżej zamieszczamy tabelę z listą ulic i ich odcinków, które zyskają zmodernizowane oświetlenie.

Lp.UlicaOdcinek
1.Przy Agorze Kasprowicza - Marymoncka
2.JarzębskiegoBroniewskiego - Żeromskiego
3.LektykarskaPodleśna - Rudzka
4.KruczaAleje Jerozolimskie - Piękna
5.Trasa ŁazienkowskaWęzeł Wisłostrada (maszty - 20szt.)
6.Trasa ŁazienkowskaWęzeł Wał Miedzeszyński (maszty - 13szt.)
7.JagiellońskaMarcinkowskiego - al. Solidarności
8.StryjeńskichPłaskowickiej - Wąwozowa
9.Trocka, BorzymowskaWincentego - Radzymińska (z pętlą ZTM)
10.SosnkowskiegoKościuszki - Al. Jerozolimskie
11.SzczęśliwickaAl. Jerozolimskie - Dickensa
12.Sokratesa Wólczyńska - Kasprowicza
13.PłowieckaTrasa Siekierkowska - Czecha
Powered by Projectic.pl