Otrzymaliśmy środki na przebudowę pl. Na Rozdrożu! - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

08-09-2022

Otrzymaliśmy środki na przebudowę pl. Na Rozdrożu!

Rada m.st. Warszawy przyznała nam środki na wykonanie zapowiadanej przebudowy pl. Na Rozdrożu. W ramach planowanych prac powstanie szereg udogodnień dla pieszych, pasażerów transportu publicznego i rowerzystów.

8 września Radni m.st. Warszawy zdecydowali o przyznaniu dodatkowych środków na przebudowę pl. Na Rozdrożu. To doskonała wiadomość, ponieważ dzięki temu będziemy mogli ogłosić przetarg na przeprowadzenie wyczekiwanych przez mieszkańców zmian.

Planowana przebudowa placu ma obejmować budowę wind na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej oraz przebudowę schodów i samych przystanków. Perony zostaną poszerzone, wyposażone w więcej miejsc do siedzenia oraz wyższy, profilowany krawężnik, który ułatwi wsiadanie do autobusu. Wyznaczymy brakujące przejście dla pieszych po zachodniej stronie Al. Ujazdowskich, przez wlot ul. Koszykowej. Planujemy również powiększyć przestrzeń dla pieszych, likwidując powierzchnie wyłączone z ruchu i uporządkować ruch rowerowy na placu – powstanie łącznik rowerowy po zachodniej stronie placu i droga dla rowerów łącząca plac z wiaduktami nad Agrykolą, które obecnie przebudowuje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. W zakresie prac prowadzonych przez SZRM jest również wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych w osi al. Wyzwolenia. Oznacza to likwidację niewygodnych przejść podziemnych. Projekt organizacji ruchu jest już zatwierdzony.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki przyznaniu przez Radę m.st. Warszawy dodatkowych środków na ten cel.  W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na wykonanie prac.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl