Otwieramy Czecha i Trakt Brzeski - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

05-08-2022

Otwieramy Czecha i Trakt Brzeski

W najbliższy poniedziałek, 8 sierpnia, w godzinach wieczornych, otworzymy wyremontowaną, północną jezdnię ciągu ulic Czecha i Trakt Brzeski. Przez ostatnie tygodnie między skrzyżowaniami z ulicami Kościuszkowców i Kajki w Wawrze a 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej wymieniliśmy stary, zniszczony asfalt. Prace na jezdni dobiegają końca, dlatego możemy oddać ją do dyspozycji kierowców.

Remont ciągu ulic Czecha i Trakt Brzeski był długo wyczekiwany przez kierowców. Intensywny ruch samochodów (również ciężarowych), spowodował znaczne uszkodzenia nawierzchni znacznie obniżające komfort podróży. Chcieliśmy, aby nowa droga wytrzymała jak najdłużej. Dlatego zakres prac był nieco szerszy niż zwykle.

Stara nawierzchnia została całkowicie rozebrana. Następnie częściowo wymieniliśmy jej podbudowę i położyliśmy nowe warstwy asfaltowe, podnosząc niweletę drogi o 13 cm. Podczas remontu wykorzystaliśmy też specjalną siatkę stalową, która ma wzmocnić konstrukcję i opóźnić powstawianie kolein, spękań czy fałd.

Prace na jezdni dobiegają końca. Dlatego w poniedziałek, 8 sierpnia, w godzinach wieczornych, wyremontowana droga zostanie przekazana do dyspozycji kierowców.

To jednak nie koniec prac na Czecha i Trakcie Brzeskim. Po dopuszczeniu ruchu roboty będą trwały na drodze serwisowej (na początkowym odcinku ul. Trakt Brzeski od skrzyżowania z ul. 1 Praskiego Pułku). Dodatkowo planowane są drobne prace związane z regulacją barier. W końcowej fazie wykonane zostanie oznakowanie poziome w technologii grubowarstwowej.

Powered by Projectic.pl