Otworzyliśmy oferty w przetargu na budowę dwóch rond na ul. Kadetów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

06-08-2020

Otworzyliśmy oferty w przetargu na budowę dwóch rond na ul. Kadetów

Kolejny krok do rozpoczęcia budowy dwóch rond na wawerskiej ul. Kadetów. W ogłoszonym przez nas przetargu zgłosiło się pięć firm chętnych do podjęcia prac i wybierzemy tę, która przedłożyła najkorzystniejszą ofertę. Dzięki inwestycji poprawie ulegnie bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców.

Przebudowa dotyczy dwóch skrzyżowań na ul. Kadetów – z ul. Poprawną i ul. Łasaka. Oba staną się rondami po 22 metry średnicy. Na wszystkich wlotach pojawią się wydłużone wyspy trójkątne z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie się odbywał po wydzielonej drodze rowerowej i chodniku. Przy okazji prac wybudujemy brakujące chodniki i odcinki drogi dla rowerów.

Zamiana skrzyżowań na ronda przyniesie wiele korzyści. Uporządkuje tam ruch i poprawi bezpieczeństwo – układ skrzyżowań stanie się bardziej czytelny. Wprowadzone przez nas rozwiązania poprawią także przepustowość i płynność ruchu.

Pięciu chętnych do budowy

Rozpoczęcie inwestycji zbliża się coraz większymi krokami. 3 sierpnia otworzyliśmy oferty – zgłosiło się pięć firm zainteresowanych podjęciem prac. Najtańsza z ofert jest blisko 200 tys. zł tańsza od najniższej kwoty oferowanej w poprzednim przetargu. Właśnie ze względu na zbyt wysokie oferty pierwszego przetargu nie rozstrzygnęliśmy.

Sprawdzanie i ocena nadesłanych ofert już się rozpoczęła. Ich analiza potrwa maksymalnie do początku września. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, prace potrwają do końca grudnia tego roku.

Dokumentacja dla pięciu kolejnych rond

Zmiany na ul. Kadetów są częścią programu budowy rond zapowiedzianego jesienią ubiegłego roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Przyznane na ten cel 5 mln zł wykorzystamy na ronda na ul. Kadetów, a także u zbiegu ul. Anielewicza i Karmelickiej (budowa właśnie się rozpoczęła) oraz ulic Spisaka, Sosnkowskiego i Regulskiej (trwa przetarg na te prace).

Równolegle pracujemy nad projektami dla kolejnych rond. Przetarg na opracowanie projektów, który ogłosiliśmy na początku kwietnia, pod koniec maja został rozstrzygnięty. Obejmował on zaprojektowanie ronda na ul. Krasińskiego (skrzyżowanie z ul. Przasnyską), na ul. Powązkowskiej (skrzyżowanie z ul. Obrońców Tobruku), na ul. Bolesława Chrobrego (skrzyżowanie z ul. Popularną), na ul. Augustówka (skrzyżowanie z ul. Zawodzie), oraz na ul. Smoczej (skrzyżowanie z ul. Stawki). Lokalizacje te zostały wybrane na podstawie wyników audytów bezpieczeństwa ruchu drogowego i wniosków mieszkańców. Budowa rond będzie możliwa w przyszłym roku, jeżeli uda się wygospodarować środki na ten cel.

Powered by Projectic.pl