18-05-2018

Pastorały rozświetlają Krasińskiego

Ul. Krasińskiego ma już nowe oświetlenie. Zamontowaliśmy 44 latarnie LED, stylizowane na model historyczny Pastorał Warszawski z 1923 r. Przebudowa objęła odcinek od pl. Wilsona do ul. Wybrzeże Gdyńskie.

Pastorały rozświetlają Krasińskiego

Nowe oświetlenie zastąpiło stare, żelbetonowe słupy. Zamontowaliśmy 44 latarnie wysokie na 9 i 7 m, wraz z oprawami LED (61 szt.). Nowe słupy są wykonane z wysokogatunkowych rur stalowych, zdobionych stylizowanymi odlewami żeliwnymi, w postaci przewiązek.

Wymiana latarni na odcinku pl. Wilsona-Wybrzeże Gdyńskie to pierwszy etap renowacji oświetlenia na ul. Krasińskiego. Trwa postępowanie przetargowe na montaż latarni typu Pastorał Warszawski z 1923 roku na kolejnym odcinku pl. Wilsona – ul. Broniewskiego. Realizację jest możliwa tym roku, pod warunkiem przyznania przez Radę Warszawy dodatkowych środków finansowych.

Latarnie stylizowane na model historyczny Pastorał Warszawski z 1923 roku montujemy na wybranych ulicach Warszawy, wskazanych przez konserwatora zabytków. Prawdopodobnie w przyszłym roku takie oświetlenie pojawi się w al. Szucha i na ul. Mokotowskiej.

Powered by Projectic.pl