16-02-2018

Pastorały rozświetliły al. Wojska Polskiego

Wzdłuż al. Wojska Polskiego świecą już nowe, stylizowane latarnie typu Pastorał Warszawski. Dzięki doświetleniom przejść poprawiło się bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu.

Pastorały rozświetliły al. Wojska Polskiego

Nowe oświetlenie pojawiło się wzdłuż obu jezdni. W sumie zamiast betonowych, wyeksploatowanych latarni ustawiliśmy 58 słupów typu Pastorał Warszawski z 1923 r. wraz z oprawami LED. W ramach robót doświetlone zostały przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach z ul. Wyspiańskiego, Gołębiowskiego, Boguckiego, przy nr 50/54, Kozietulskiego, Or-Ota, Felińskiego, przy pl. Inwalidów i przy pomniku.

Słupy, które ustawiliśmy wzdłuż ulicy są wykonane z wysokogatunkowych rur stalowych. Ich całkowita wysokość to 10,5 m. Zdobione są stylizowanymi odlewami żeliwnymi w postaci przewiązek żeliwnych, a łączenie słupa z wysięgnikiem jest zwieńczone ozdobą w formie choinki. Każdy słup składa się z przewiązki typu choinka i czterech różnych przewiązek żeliwnych, dzwonu dużego z „krawatem” oraz małego dzwonka z akantem. Do tego dochodzi jeszcze duża baza żeliwna z drzwiczkami i herbem Warszawy oraz dwudzielny ring stylizowany.

Dzięki nowemu oświetleniu na ulicy jest jaśniej, a co za tym idzie bezpieczniej.

Powered by Projectic.pl