Pierwsze frezowania już za nami - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

06-05-2024

Pierwsze frezowania już za nami

Majówka nie dotyczy drogowców i tak już jest od lat. Kiedy Warszawiacy ładowali akumulatory na następne miesiące roku, my dbaliśmy o to, aby po powrocie mieli do dyspozycji kolejne równe drogi. Nowy asfalt ułożyliśmy na jezdniach wokół Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz na ul. Kasprzaka. W sumie na prawie 2 km jezdni pojawiło się ponad 17 tys. mkw. świeżego asfaltu.

Sezon na frezowanie oficjalnie rozpoczęty. Od 27 kwietnia do 5 maja udało się naprawić jezdnie wokół Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, a także fragmenty ul. Kasprzaka. 

Wokół Teatru jak po stole

Prace rozpoczęliśmy na ulicach Moliera i Focha oraz pl. Piłsudskiego. W sumie potrwały one od 26 do 29 kwietnia. Na 250-metrowym odcinku ul. Moliera ułożyliśmy 2050 mkw. nowego asfatlu, na 100-metrowym odcinku ul. Focha prawie 1000 mkw., a na 300-metrowym odcinku pl. Piłsudskiego aż 3300.

To nie był koniec prac w tej okolicy. Tuż po zakończeniu wcześniej wspominanych prac, przenieśliśmy się na pobliską ul. Wierzbową. Tam na 400-metrowym odcinku ułożyliśmy 3100 mkw. świeżego asfaltu. 

Połączyliśmy siły z tramwajarzami

Już w majówkę pracowaliśmy na ul. Kasprzaka, gdzie zajęliśmy się obiema jezdniami między rondem Tybetu a Ordona oraz jezdnią w stronę centrum między Ordona a Wolską. To ponad 800-metrowy ciąg, z którego w ciągu kilku dni zniknęły wszelkie dziury i nierówności. W sumie ułożyliśmy 7600 mkw. nowego asfaltu. Kierowcy poczuli tę zmianę już rankiem 5 maja.

W tym samym czasie Tramwaje Warszawskie prowadziły prace na rondzie Tybetu oraz skrzyżowaniu ulic Ordona i Kasprzaka, gdzie także pojawiła się nowa nawierzchnia.

Tradycyjnie przy tego typu pracach namalowane na nowo zostało oznakowanie poziome.

Powered by Projectic.pl