Pierwszy dzień z e-kontrolą za nami – zobaczcie film - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

08-01-2020

Pierwszy dzień z e-kontrolą za nami – zobaczcie film

Za nami pierwszy dzień funkcjonowania e-kontroli. W sumie nasze dwa elektryczne samochody skontrolowały ponad 13 tys. zaparkowanych pojazdów.

W pierwszym dniu funkcjonowania e- kontroli, system nie sprawił żadnych problemów. Jednak w związku z tym, że jest to nowa technologia, której wciąż się uczymy, zdecydowaliśmy, że przez pierwszy okres w samochodzie będzie dwóch pracowników.

W sumie dwa pojazdy skontrolowały 13 147 samochodów. 4 481 tablic rejestracyjnych zostało sparowanych. Oznacza to, że pojazdy zostały sfotografowane minimum 2 razy. Pozostałe niesparowane zdjęcia zostały automatycznie usunięte.

Informacje z parkomatów spływają do naszej bazy danych następnego dnia, następnie liczba sparowanych tablic rejestracyjnych będzie porównywana z informacjami z parkomatów. System automatycznie „wyrzuci” te numery rejestracyjne, których kierowcy nie uiścili opłaty w SPPN. Pozostałe numery, których kierowcy zapłacili lub mieli abonament będą automatycznie kasowane. Liczba wystawionych opłat dodatkowych będzie znana zatem jutro. Po zweryfikowaniu dokumenty będą wysyłane do kierowców pocztą.


Z uwagi na wiele pytań kierowanych przez mieszkańców i media postanowiliśmy stworzyć film, który szczegółowo wyjaśnia zasadę działanie systemu. Więcej o e-kontroli pisaliśmy tutaj.

 

 

Powered by Projectic.pl