Pierwszy raz na moście pieszo-rowerowym – 8600 zł trafi na WOŚP - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

24-01-2024

Pierwszy raz na moście pieszo-rowerowym – 8600 zł trafi na WOŚP

8600 zł - właśnie takim wynikiem zakończyła się nasza aukcja na WOŚP. Marzyło się nam, aby kwota odpowiadała kilku długościom mostu, który ma 452 m - tymczasem, udało się uzbierać niemal 20-krotnie więcej! Cała kwota została przeznaczona cel tegorocznego finału - płuca po pandemii dla dzieci i dorosłych.

28 stycznia 2024 roku odbył się wielki, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez te wszystkie lata formuła w jakiej zbierane są pieniądze przeszła wiele zmian. Na ulicach wciąż spotykamy wytrwałych i dzielnych wolontariuszy z puszkami, ale równie w skuteczne są dziś aukcje internetowe czy e-skarbonki.

Politycy, aktorzy, sportowcy, instytucje publiczne i prywatne każdego roku prześcigają się w wymyślaniu atrakcji i przedmiotów, które można wystawić na licytację WOŚP. My do tego szlachetnego wyścigu dołączyliśmy dwa lata temu. Pierwszym wystawionym na licytację przedmiotem był „słupek szwagra”, czyli gumowa replika słupka drogowego z wygrawerowaną Syrenką. W zeszłym roku szukaliśmy natomiast nabywcy na równie warszawską rzecz – “wyspę drogową”, czyli połączenie ulicznego prefabrykatu oraz plastikowej palmy.

8600 zł dla WOŚP

W tym roku na licytację nie wystawiliśmy przedmiotu ale przeżycie. Absolutnie wyjątkowe – osoba, która zaoferowała najwyższą kwotę, będzie mogła jako pierwsza przespacerować się nowym mostem pieszo-rowerowym. Przed otwarciem i przed wszystkimi mieszkańcami oraz turystami.

W sumie w akcji wzięło udział 18 osób – co ciekawe, dwie osoby złożyły taką samą ofertę, jednak jedna z nich zrobiła to dokładnie 8 sekund później!

Dotarliśmy do Pana Marcina, który „przegrał” licytację i zaoferowaliśmy, aby był drugim człowiekiem na moście. Pan Marcin zgodził się bez wahania i od razu wpłacił na konto WOŚP 4300 zł – zorganizujemy więc dla niego drugi, osobny spacer.
Oznacza to, że na tegoroczny finał orkiestry udało się nam zebrać łącznie 8600 zł!

Marzyło się nam, aby kwota odpowiadała kilku długościom mostu, który ma 452 m – tymczasem, udało się uzbierać niemal 20-krotnie więcej!

Wyjątkowe przeżycie

Powstająca konstrukcja jest absolutnie wyjątkowa – ma 452 metry długości i ponad 16 m szerokości w najszerszym punkcie. To zdecydowanie najdłuższa tego typu przeprawa w Polsce i jedna z najdłuższych w Europie.

W normalnych warunkach spacer na drugą stronę Wisły zajmie 6 minut – zwycięzca będzie mógł jednak delektować się tą chwilą, podziwiać widoki i zadawać pytania.

Aby ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy – na spacer będzie mogła wybrać się druga osoba – mama, tata, chłopak, dziewczyna, mąż czy żona.

To nie wszystko

Przedmiotem aukcji była przede wszystkim możliwość spaceru po nowym moście pieszo-rowerowym jeszcze przed oficjalnym otwarciem, wraz z osobą towarzyszącą.

Dodatkowo wszystko zostanie szczegółowo sfotografowane, dzięki czemu te wyjątkowe chwile zostaną utrwalone na zawsze!

Zwycięzcy podarujemy również jeden z naszych autorskich plakatów „Nie robimy polityki, budujemy mosty”.

Całkowity zysk z aukcji charytatywnej przeznaczany został na cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcja prowadzona była za pomocą portalu Allegro.

LINK DO AUKCJI ALLEGRO

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by Projectic.pl