08-10-2018

Planujemy sygnalizację na ul. Kajki

Planujemy sygnalizację na ul. Kajki

Na skrzyżowaniu ulic Kajki i Odrodzenia jeszcze w tym roku może się pojawić sygnalizacja świetlna. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na jej budowę.

Skrzyżowanie ul. Kajki i ul. Odrodzenia jest niebezpieczne – długi prosty odcinek sprawia, że kierowcy często jeżdżą tam z dużą prędkością, zaś przejście dla pieszych jest uczęszczane przez dzieci (tuż obok jest szkoła podstawowa). Zebry nie są wyposażone w azyle, więc przekroczenie jezdni przy dużym ruchu samochodów jest utrudnione.

Aby poprawić bezpieczeństwo, planujemy budowę sygnalizacji w tym miejscu. Światła obejmą całe skrzyżowanie ul. Kajki z ul. Odrodzenia i oba przejścia dla pieszych przez ul. Kajki. Zostaną one również wyposażone w azyle dla pieszych z wyspą rozdzielającą kierunki ruchu. Zmieni się też lokalizacja przystanków autobusowych – zamiast za skrzyżowaniem, autobusy będą się zatrzymywać przed nim.

Przetarg na wykonanie robót został właśnie ogłoszony. Na oferty firm czekamy do 16 października. Jeżeli uda się wybrać wykonawcę prac, sygnalizacja zostanie wybudowana do końca roku.

Powered by Projectic.pl