Po weekendzie przejezdne skrzyżowanie Kondratowicza z Chodecką - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

17-11-2022

Po weekendzie przejezdne skrzyżowanie Kondratowicza z Chodecką

Metamorfoza ul. L. Kondratowicza konsekwentnie postępuje, a kolejne odcinki odnawianej arterii są oddawane do ruchu. W poniedziałek, 21 listopada, kierowcy będą mogli przejechać całą długością południowej jezdni tej drogi. Zanim to nastąpi, ułożymy asfalt na skrzyżowaniu z Chodecką. Początek tych prac w czwartek w nocy.

Dwujezdniowa ul. L. Kondratowicza przeobraża się w „aleję tysiąca drzew”. Do rosnących tam wcześniej 300 drzew i ponad 200 kolejnych posadzonych przez Metro Warszawskie, zaczęliśmy dodawanie swoich, których posadzimy w sumie 491. Zieleń będzie jednak tylko częścią zmian, bo na przebudowie zyskają wszyscy uczestnicy ruchu. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych zostaną wybudowane sygnalizacje świetlne na pięciu przejściach. Remont przejdą chodniki, a cykliści będą poruszać się nowymi drogami rowerowymi po obu stronach jezdni. W wyniku rewitalizacji parkowanie w tym rejonie zostanie uporządkowane, zwiększy się też przepustowość ulicy, co pozwoli kierowcom korzystać z niej w sposób o wiele bardziej komfortowy niż wcześniej. Całość uzupełni montaż nowoczesnego oświetlenia z oprawami ledowymi.

Dotychczas mieszkańcy mogli dostrzec efekty zmian w rejonie nowo otwartej stacji Bródno. Dla kierowców udostępniony został fragment ul. L. Kondratowicza między ulicami Rembielińską a Łabiszyńską oraz od Szpitala Bródnowskiego do ul. św. Wincentego. Intensywne prace remontowe w ostatnich tygodniach toczyły się także na ul. Chodeckiej. Z powodu prac tą ulicą mogły kursować wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej.

Trzydniowe zamknięcie skrzyżowania

W najbliższych dniach układana będzie ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu na skrzyżowaniu ulic L. Kondratowicza i Chodeckiej. Z tego powodu od nocy z czwartku na piątek, z 17 na 18 listopada, całkowicie zamknięta będzie ul. Chodecka pomiędzy ulicami S. Bolivara a Suwalską. Objazdy będą prowadziły ulicami: Wyszogrodzką – Rembielińską – L. Kondratowicza – Łabiszyńską – Łojewską.

W czasie prac, na odcinku na wschód od ul. Łabiszyńskiej, mieszkańcy budynków położonych po północnej stronie ul. L. Kondratowicza będą mieli zapewniony dojazd do posesji. Kierowcy będą mogli tu pojechać jednym pasem ul. L. Kondratowicza do wjazdu przy budynku 27b.

Z powodu robót, od piątku (autobusy nocne od nocy z 17 na 18 listopada) do niedzieli (autobusy nocne do nocy z 20 na 21 listopada) autobusy obsługujące linie 112, 114, 169, 409, 414, 500, N02, N14 i N64 pojadą trasami objazdowymi, przebiegającymi ulicami Wyszogrodzką i Rembielińską:

  • 112: CH MARKI – … – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka – Wyszogrodzka – Rembielińska – L. Kondratowicza – Bazyliańska – … – NOWE BEMOWO / KAROLIN,
  • 114: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – L. Kondratowicza – Rembielińska – Bartnicza – P. Wysockiego – … – MŁOCINY-UKSW,
  • 169, 409, 500: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – L. Kondratowicza – Rembielińska – Wyszogrodzka – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – i dalej swoimi trasami,
  • 414: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – L. Kondratowicza – Rembielińska – Bartnicza – P. Wysockiego – … – SZCZĘŚLIWICE,
  • N02: METRO MŁOCINY – … – most gen. S. Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – L. Kondratowicza – Rembielińska – Wyszogrodzka – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – … – MARYSIN,
  • N14: OLESIN – … – Białołęcka – Kopijników – Łabiszyńska – L. Kondratowicza – Rembielińska – Bartnicza – P. Wysockiego – … – DW. CENTRALNY,
  • N64: MARCELIN – … – Marywilska – Toruńska – Krasnobrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska –  L. Kondratowicza (powrót: L. Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Marywilska) – Rembielińska – Bartnicza – P. Wysockiego – … – DW. CENTRALNY.

 

Kolejny odcinek ul. Kondratowicza dostępny po weekendzie

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 20 na 21 listopada, na ul. L. Kondratowicza zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. W pełni przejezdne będą już obie jezdnie ul. L. Kondratowicza na odcinku od Chodeckiej do św. Wincentego oraz między Łabiszyńską a Chodecką w stronę Szpitala Bródnowskiego.

Normalny ruch wróci także na ul. Chodecką, ale nie będzie można z niej skręcić w ul. L. Kondratowicza w kierunku ul. Łabiszyńskiej. Północna jezdnia ul. L. Kondratowicza na odcinku od Chodeckiej do Łabiszyńskiej będzie nadal zamknięta. Ruch w kierunku ul. Łabiszyńskiej będzie kierowany na objazd ulicami: Chodecką – Wyszogrodzką – Rembielińską lub Łojewską – Łabiszyńską. Otwarta będzie południowa jezdnia ul. L. Kondratowicza pomiędzy Łojewską a Chodecką. To właśnie nią będzie można dojechać do posesji położonych po północnej stronie ulicy – tak jak dotychczas. Harmonogram robót zakłada otwarcie wszystkich jezdni ul. L. Kondratowicza do końca 2022 r. Ostatnie prace, inne niż drogowe, czyli związane m.in. z zielenią, zostaną ukończone w pierwszej połowie 2023 r.

Zmiany na ul. L. Kondratowicza wiązać się będą także z modyfikacją układu linii komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 21 listopada, autobusy kursujące na liniach 112, 126, 145, 156, 199, 212 i 245 w rejonie Bródna rozpoczną kursowanie na stałych trasach, zaplanowanych po otwarciu nowych stacji metra.

Na swoje trasy sprzed budowy metra, przebiegające bezpośrednio ulicami św. Wincentego i L. Kondratowicza, wrócą w obu kierunkach autobusy obsługujące linie 409 i 500 oraz 169 w kierunku Dworca Wschodniego i N02 w kierunku Marysina; w kierunku Bródna-Podgrodzie autobusy 169 oraz w kierunku Młocin autobusy linii N02 pozostaną na trasach objazdowych. Przestaną kursować autobusy linii 269 – osiedle Podgrodzie zyska sprawne połączenie ze stacjami metra Bródno i Kondratowicza innymi liniami autobusowymi.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Powered by Projectic.pl