Początek frezowania plus na Bielanach - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

09-09-2022

Początek frezowania plus na Bielanach

W poniedziałek, 12 września, rozpocznie się remont ul. A. Jarzębskiego. Jest to kolejna ulica, która przejdzie przemianę pod szyldem frezowania plus, obejmującego naprawę nawierzchni jeszcze kilku innych ulic. W pierwszym etapie prace prowadzone będą na chodnikach po zachodniej stronie. W czasie tych robót jezdnia zostanie nieznacznie zwężona.

Ul. A. Jarzębskiego łączy Piaski ze Starymi Bielanami, prowadzi bezpośrednio do Urzędu Dzielnicy Bielany. Aby poprawić bezpieczeństwo, trzy lata temu między jezdniami ul. A. Jarzębskiego zamontowaliśmy wyspy z prefabrykatów. Chodziło o uniemożliwienie kierowcom wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast jesienią 2020 roku, w ramach programu „SOWA – oświetlenie zewnętrzne”, wymieniliśmy oświetlenie, wstawiając nowe słupy i montując na nich ledowe lampy.

W tym roku przyszła pora na kolejne działania. Wymienimy nawierzchnię jezdni i chodniki, wyłożymy zjazdy do garaży i na osiedlowe parkingi nową kostką, a także wymienimy azyle dla pieszych. Pozostawimy zatokę parkingową na wysokości budynku urzędu dzielnicy i znajdujące się obok dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Początek prac

Prace rozpoczną się w poniedziałek, 12 września, o godz. 7. Na początek etapami wygradzane będą chodniki po zachodniej stronie ulicy (przeciwnej niż Urząd Dzielnicy Bielany). W tym czasie ciągi piesze prowadzone będą po zwężonym lub tymczasowym chodniku. Piesi kierowani będą także do przejść drugą stroną ulicy. Przejście przez ulicę zostanie utrzymane przez cały czas prac.

Część robót będzie prowadzona w skrajni jezdni. Zostaną one oznakowane i wygrodzone, co może spowodować zwężenie jezdni o ok. pół metra. Podczas wymiany chodnika po zachodniej stronie ulicy przy skrzyżowaniu z ul. S. Żeromskiego – pasy ul. A. Jarzębskiego zostaną zwężone do 3-3,5 m.

Wszelkie prace prowadzone na wjazdach na posesje będą ustalane przez wykonawcę robót indywidualnie z właścicielami.

 

Dalsze działania

Po wyremontowaniu chodników po zachodniej stronie ulicy (pod koniec października) wykonawca przeniesie się na drugą stronę. Po wymianie chodników po obu stronach ulicy zaplanowane zostanie weekendowe zamknięcie ulicy na czas układania nowej nawierzchni. O kolejnych etapach i związanej z nimi organizacji ruchu będziemy na bieżąco informować.

Termin zakończenia remontu ul. A. Jarzębskiego pod szyldem „frezowania plus” (obejmującego naprawę nawierzchni kilku innych ulic do grudnia 2022 r.) to koniec tego roku.

Powered by Projectic.pl