Początek wymiany nawierzchni na Odyńca - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

04-08-2022

Początek wymiany nawierzchni na Odyńca

W czwartek, 4 sierpnia, rozpoczęliśmy frezowanie ul. A. E. Odyńca. Wymiana nawierzchni to kolejny etap remontu tej mokotowskiej ulicy, w ramach którego odnowimy również chodniki i dodamy nową zieleń.

Prace na ul. A E. Odyńca na odcinku między al. Niepodległości a ul. Puławską rozpoczęły się w połowie lipca. Do tej pory wiązały się z remontem chodników i wymianą krawężników. Nowe krawężniki zostały już wstawione, co umożliwiło przystąpienie do remontu nawierzchni.

Asfaltowanie do poniedziałku

W czwartek, 4 sierpnia, na ul. A. E. Odyńca wjechały frezarki. Trwa ściąganie dotychczasowego asfaltu, który z powodu kolein i wykruszeń obniżał kierowcom komfort podróżowania. W jego miejscu położymy nowy. Wzmocnimy go siatką szklano-węglową (znajdzie się między podbudową a warstwą wiążącą), aby wydłużyć żywotność nawierzchni. Dzięki szczególnie trwałej i sprężystej strukturze siatka może zapobiec powstawaniu spękań czy trwałych deformacji asfaltu.

 

Wymiana nawierzchni potrwa do poniedziałku, 8 sierpnia, do ok. godz. 4. Do tego czasu ul. A. E. Odyńca między al. Niepodległości a ul. Puławską będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Na całym odcinku wprowadzony jest zakaz parkowania. Dojazd do posesji możliwy jest wyłącznie w czasie usuwania istniejącej nawierzchni oraz regulacji studzienek, natomiast w trakcie układania nowego asfaltu obowiązywać będzie całkowity zakaz poruszania się.

Objazd utrudnień wyznaczono al. Niepodległości do ul. A. Malczewskiego i Puławskiej. Dopuszczona jest możliwość skrętu w lewo z al. Niepodległości w ul. A. Malczewskiego – urządzony został osobny pas do tego manewru.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach znajdują się w osobnym komunikacie.

 

Powrót na Odyńca

Na ul. A. E. Odyńca pracowaliśmy już jesienią 2020 r. Chcąc poprawić komfort pieszych, przenieśliśmy parkowanie na jezdnię, a także wyznaczyliśmy jedną nową zebrę. Tegoroczne roboty mają zdecydowanie szerszy zakres, bo poza wymianą nawierzchni wiążą się m.in. z remontem chodników. Po stronie północnej nowe płyty o wymiarach 50 x 50 cm położymy na całym odcinku przewidzianym do naprawy. Płyty nie zastąpią jednak starych na całej szerokości – utworzymy pas zieleni od strony krawędzi jezdni. W miejscu stref wyłączonych z ruchu przed przejściami dla pieszych i przystankami utworzymy ogrody deszczowe. Łącznie powstanie ich osiem – wszystkie w północnej części ulicy.

Po stronie południowej chodnik odnowimy tylko częściowo. Trotuaru nie wyremontujemy np. między wlotami ul. J. Czeczota, bo wiemy, że tam na przyszły rok swoje prace zaplanował jeden z gestorów sieci podziemnych. Dlatego zobowiążemy go do odtworzenia chodnika z nowych elementów.

Wszystkie prace zakończą się we wrześniu.

Więcej remontów

Wakacje to bardzo dobry czas na przeprowadzanie remontów i prac konserwacyjnych. Sprzyja temu pogoda, długi dzień, a także – co najważniejsze – zmniejszony ruch na drogach. Dlatego m.in. wymieniamy nawierzchnię na ciągu ulic B. Czecha i Trakt Brzeski oraz remontujemy fragment ul. Chodeckiej (przy okazji większych zmian na pobliskiej ul. Kondratowicza), zaś już zakończyliśmy asfaltowanie na ul. Rzędzińskiej. Ponadto trwają prace związane z budową dwóch rond w Wawrze (na skrzyżowaniach ul. Kadetów z ulicami Poprawną i H. Łasaka), a niebawem rozpocznie się przebudowa ul. Starzyńskiego od ul. Namysłowskiej w kierunku ronda Żaba – wyremontujemy tam chodnik, wybudujemy drogę dla rowerów i wyposażymy w sygnalizację świetlną przejście dla pieszych przez zjazd na ul. Szwedzką.

Powered by Projectic.pl