Porządkujemy ogródki na Nowym Świecie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

24-05-2018

Porządkujemy ogródki na Nowym Świecie

Ogródki restauracyjne są ważnym elementem przestrzeni miasta – nie mogą jednak utrudniać poruszania się po chodniku. Na Nowym Świecie pojawiły się właśnie symboliczne oznaczenia, oddzielające strefę pieszą od stolików restauracji.

Pierwsze takie symbole wymalowaliśmy w ubiegłym sezonie na ul. Francuskiej. Apelowali o to mieszkańcy, ponieważ część restauracji wystawiała ogródki poza dozwoloną przestrzeń, blokując chodniki. Na podobny problem zwracają uwagę piesi korzystający z Nowego Światu. Dlatego zdecydowaliśmy się aby również na tej ulicy wyznaczyć granice stref wyznaczonych dla ogródków gastronomicznych. W porozumieniu z mieszkańcami i restauratorami – w ramach projektu RESOLVE – wyznaczyliśmy symboliczne granice pomiędzy strefą pieszą a ogródkami restauracji, malując ją na chodniku przyjazną dla środowiska, zmywalną farbą. Oznaczyliśmy około 30 ogródków na Nowym Świecie. Takimi działaniami zwracamy uwagę zarówno restauratorów i klientów, jak też przechodniów na przestrzeń wokół nich i konieczność zachowania miejsca dla swobodnego ruchu pieszych.

Już po pierwszych dniach widać, że pomysł się przyjął. Restauratorzy respektują wyznaczone granice, a te ogródki które je przekraczały, zostały pomniejszone. Nasza akcja jest kontynuowana przez inne jednostki miejskie. Śródmiejski Zarząd Terenów Publicznych właśnie rozpoczyna oznaczanie ogródków na swoich drogach.

W ramach projektu RESOLVE planujemy kolejne działania. Chcemy przeprowadzić badania dotyczące prowadzenia dostaw do lokali usługowych na ul. Francuskiej oraz badania ankietowe dotyczące przestrzeni tej ulicy. Wnioski pomogą nam udoskonalić funkcjonowanie ul. Francuskiej. Dowiemy się też, kiedy ulica ta przyciąga najwięcej klientów i dlaczego według nich jest atrakcyjna. O szczegółach będziemy informować.

Powered by Projectic.pl