Postępy na Górczewskiej   - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

17-02-2020

Postępy na Górczewskiej  

Zmiany na ul. Górczewskiej widać gołym okiem. Roboty idą pełną parą i wiosną tego roku na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej piesi, rowerzyści i kierowcy zyskają bezpieczną, komfortową i zieloną przestrzeń.

Po przebudowie ulica Górczewska zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Piesi zyskają antysmogowe chodniki spełniające standardy dostępności. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły również korzystać ze specjalnych ramp najazdowych przy miejscach parkingowych oraz pochylni prowadzących do przystanków komunikacji miejskiej. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów, którzy po północnej stronie zyskają szeroką asfaltową drogę dla rowerów. Z Górczewskiej zniknie buspas, a w jego miejsce po obu stronach pojawią się postulowane przez mieszkańców zatoki parkingowe o nawierzchni z kostki granitowej, szersze chodniki oraz zieleń. Tym samym geometria ul. Górczewskiej będzie dostosowana do przekroju ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem.

Najintensywniejsze prace trwają na odcinku od ul. Syreny do Płockiej. Na tym fragmencie zakończyła się skomplikowana przebudowa odwodnienia, które ma efektywnie radzić sobie z deszczówką. Zauważalne zmiany postępują również na powierzchni – część chodników i krawężników jest już gotowa. Dzięki zaangażowaniu optymalnej ilości pracowników roboty postępują błyskawicznie. W kolejnych etapach realizowane będą skrzyżowanie Płocka – Górczewska, północna jezdnia ul. Górczewskiej, a następnie jezdnia południowa.

O docelowych zmianach na remontowanym przez nas odcinku pisaliśmy tutaj.

Zobaczcie aktualne zdjęcia z placu budowy.

Powered by Projectic.pl