Potrzebna – inwestycja oświetleniowa - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

06-04-2023

Potrzebna – inwestycja oświetleniowa

Ogłosiliśmy przetarg na budowę nowego oświetlenia na całym odcinku ul. Potrzebnej. Prace zakładają montaż 79 nowych słupów oraz wymianę okablowania. Modernizację będzie można przeprowadzić, dzięki pozytywnej decyzji Radnych m.st. Warszawy o przyznaniu nam dodatkowych środków. Na oferty w przetargu czekamy do 18 kwietnia.

Ulica Potrzebna.

Montaż nowego oświetlenia na ul. Potrzebnej będzie dużym i ważnym przedsięwzięciem. Obecnie na odcinku od ul. Świerszcza aż do przejazdu kolejowego, oprawy zamontowane są na słupach energetycznych. Nie jest to optymalne rozwiązanie – przede wszystkim nie pozwala na precyzyjne oświetlenie jezdni i chodników – słupów postawionych kilkadziesiąt lat temu, nie da się przecież przestawić. Na dalszym fragmencie Potrzebnej latarni nie ma w ogóle.

Na wszystkich nowych słupach zamontowane zostaną oprawy LED o brawie światła 3000 Kelwinów. Dzięki temu równomiernie oświetlimy chodniki, przejścia dla pieszych i jezdnię.

Zakres planowanych prac zakłada montaż 79 nowych słupów – w tym 25 o wysokości 5m, które będą oświetlać chodniki oraz 5 o wysokości 6m – te będą doświetlać przejścia. W sumie zamontujemy też 82 nowe oprawy LED.

Ogłoszenie przetargu na budowę nowego oświetlenia na ul. Potrzebnej nie byłoby możliwe, gdyby Rada m.st. Warszawy nie przyznała nam dodatkowych środków na ten cel.

Na oferty w przetargu czekamy do 18 kwietnia.

 

Powered by Projectic.pl