Pożegnanie z trylinką. Odmienimy obraz ul. Skrzyneckiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

23-03-2021

Pożegnanie z trylinką. Odmienimy obraz ul. Skrzyneckiego

Nie do poznania zmieni się wawerska ul. Skrzyneckiego. Zostanie skanalizowana, na całej długości zyska nową asfaltową nawierzchnię wraz z chodnikami. Wcześniej MPWiK wybuduje na niej sieć wodociągową.

Położona na Marysinie Wawerskim ul. Skrzyneckiego liczy ok. 1 km. Należy coraz rzadszego grona tych miejskich dróg, na których – ze względu na brak remontu od dziesięcioleci – spotkamy trylinkę. Sześciokątne płyty betonowe stanowią nawierzchnię na odcinku między ulicami Potockich a Powszechną. Oba końce ulicy są zaś asfaltowe, ale pełne nierówności i ubytków.

To chcemy zmienić, a w sukurs przychodzi nam inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Wodociągowcy zamierzają budować sieć wodociągową na kilku wawerskich ulicach w kierunku Wesołej, w tym m.in. właśnie na Skrzyneckiego. W tym celu zapowiadają ogłoszenie przetargu jeszcze w kwietniu.

Wiedząc o tych planach, Zarząd Dróg Miejskich skompletował wszystkie potrzebne dokumenty i uzyskał pozwolenie na budowę, aby ze swoimi pracami mógł wkroczyć tuż po zakończeniu robót wodociągowych. Stanie się to możliwe dzięki Radzie m.st. Warszawy, która na ostatniej sesji przyznała nam w tym celu 9 mln zł. Dzięki temu nawierzchnia ul. Skrzyneckiego nie zostanie odtworzona do stanu obecnego, a gruntownie wyremontowana.

Na całej długości wybudujemy kanalizację deszczową. Pozwoli to uniknąć zalań, które dziś po obfitych opadach są niestety normą. Ulica zyska także nowe chodniki i nawierzchnię asfaltową – zniknie trylinka, po której do Przychodni Rejonowej nr 1 Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer dojeżdżają mieszkańcy innych części dzielnicy, a także kursują autobusy linii nr 305. Tym samym poprawie ulegnie komfort podróżujących tam komunikacją miejską.

 

Projekt wykonawczy dotyczący branży drogowej na ul. Skrzyneckiego

Skrzyneckiego-projekt-wykonawczy-branża-drogowa

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl