Pracowity weekend na drogach - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

22-11-2019

Pracowity weekend na drogach

Już dziś rozpoczynamy remont nawierzchni skrzyżowania al. Niepodległości i Batorego. Ze względu na zły stan jezdni postanowiliśmy również przeprowadzić awaryjne prace ul. Trakt Lubelski na odcinku od ul. Płowieckiej do Klimontowskiej.

Skrzyżowanie al. Niepodległości i Batorego

W ramach trwającej przebudowy skrzyżowania al. Niepodległości i Batorego rozpoczynamy remont drugiej połowy jego nawierzchni. Prace rozpoczną się dziś o godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku, 25 listopada do godz. 6.00. Na czas prac wyłączona z ruchu będzie zachodnia (w kierunku Ursynowa) jezdnia al. Niepodległości od Trasy Łazienkowskiej wraz z zachodnią częścią skrzyżowania z ul. Stefana Batorego.

Utrzymany będzie dojazd do posesji i budynków Biblioteki Narodowej. Ulica Stefana Batorego od strony Pola Mokotowskiego będzie kończyła się ślepo. Kierowcy jadący ul. św. Boboli do al. Niepodległości będą mogli dojechać przez ul. Rakowiecką. Natomiast jadący al. Niepodległości od strony centrum nie będą mieli możliwości jazdy prosto w kierunku Ursynowa – będą musieli skręcić w lewo lub w prawo w Trasę Łazienkowską. Kierowcy jadący od pl. Unii Lubelskiej ul. Stefana Batorego będą musieli skręcić prawo w kierunku Trasy Łazienkowskiej. Objazdy zamkniętej jezdni zostaną poprowadzone ulicami: Trasa Łazienkowska – Waryńskiego – Puławska – Rakowiecka lub ulicami Wawelska – Żwirki i Wigury – Racławicka.

Pojawią się również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii 119 będą kursowały objazdem al. Niepodległości i ul. Madalińskiego, a linii 143 pojadą ul. Waryńskiego i zawrócą na pl. Konstytucji. Autobusy linii 167 w kierunku Siekierki-Sanktuarium pojadą Trasą Łazienkowską i dalej ul. L. Waryńskiego. Linie 174 (w kierunku Bokserskiej) i 200 (w kierunku Konstancina-Jeziorny) oraz nocna N36 (w kierunku Bokserskiej) będą kursowały ulicami: Trasa Łazienkowska – L. Waryńskiego – Puławska – Rakowiecka. Linia nocna N34 (tylko w kierunku Os. Kabaty) będzie jeździła objazdem ulicami: Wawelska – Żwirki i Wigury – Racławicka.

Przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości i Batorego powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Trakt Lubelski 

Ze względu na zły stan nawierzchni jezdni postanowiliśmy również przeprowadzić awaryjny remont na ul. Trakt Lubelski. Prace na ponad kilometrowym odcinku od ul. Płowieckiej do Klimontowskiej potrwają od piątkowego wieczoru (od około godz. 22.00) do poniedziałkowego poranka (25 listopada, około godz. 4.00). W tym czasie ułożymy w sumie 7,5 tys. m.kw. nowego asfaltu.

Na czas prac jezdnia zostanie wyłączona z ruchu kołowego. Objazd remontowanego odcinka będzie poprowadzony ul. Widoczną do Lucerny oraz Wałem Miedzeszyńskim do ul. Kadetów.

Powered by Projectic.pl