07-03-2019

Pracujemy na „Obwodnicy” Targówka

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że możemy kontynuować prace związane remontem „obwodnicy” Targówka. Ruszyły roboty związane z m.in. ustawianiem krawężników i przebudową jezdni.

Pracujemy na „Obwodnicy” Targówka

Przebudowę tzw. „obwodnicy” Targówka, czyli ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej, a także ul. Gorzykowskiej i Kołowej rozpoczęliśmy jeszcze w poprzednim roku, jednak ze względu na m.in. konieczność koordynacji z budową II linii metra prace zakończą się w 2019 r.

Aktualnie prowadzone są prace związane z elektryką i kanalizacją oraz ustawianiem krawężników. Przebudowujemy również istniejące skrzyżowania ul. Handlowej z ul. Gorzykowską i ul. Pratulińskiej z ul. Kołową – w tych miejscach powstaną ronda, na których ułożymy nowy asfalt.

Równolegle prowadzone będą prace związane z wyznaczeniem ścieżki przeznaczonej dla biegaczy, która zyska specjalną, wodoprzepuszczalną nawierzchnię.

Remont w tym ważnym dla mieszkańców Targówka miejscu będzie kompleksowy. Powstaną nowe chodniki i drogi dla rowerów. Wyznaczymy miejsca parkingowe, ustawimy ławki oraz posadzimy zieleń. Nowe będzie również oświetlenie.

Umowa z wykonawcą zakłada, że prace powinny zakończyć się w czerwcu tego roku. O postępach będziemy informować na bieżąco.

Powered by Projectic.pl