Przebudowa ul. Paderewskiego. Od czwartku utrudnienia - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

02-05-2022

Przebudowa ul. Paderewskiego. Od czwartku utrudnienia

W czwartek, 5 maja, ok. godz. 8 rozpocznie się rozpocznie się przebudowa rembertowskiej ul. Paderewskiego między ulicami Katiuszy a Strycharską. Fragment ten zostanie zamknięty. Kierowcy indywidualni i autobusy pojadą objazdami.

Jezdnia ul. Paderewskiego zostanie zamknięta dla ruchu kołowego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Strycharską. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do posesji. Ruch pieszych na przebudowywanym fragmencie będzie się odbywał bez zmian.

Objazd dla kierowców wyznaczono al. gen. A. Chruściela „Montera” i ulicami: Strażacką, Zesłańców Polskich, Czwartaków. Wyjazd z ul. Strycharskiej na ul. I. Paderewskiego będzie możliwy poprzez ulice Bombardierów i Zawodową.

W związku z pracami autobusy kursujące na liniach 153 i 199 (w obu kierunkach) oraz linii nocnej N24 (tylko w kierunku pętli Dworzec Centralny) zostaną skierowane na trasy objazdowe ulicami Bombardierów i Zawodową.

Na ulicach Bombardierów i Zawodowej będzie obowiązywał zakaz parkowania, aby umożliwić przejazd autobusów zmienionymi trasami.

Utrudnienia mają potrwać do końca sierpnia. Całość prac na ul. I. Paderewskiego ma się zakończyć do końca roku.

 

Chodniki, kanalizacja i nawierzchnia

Ul. Paderewskiego między ulicami Katiuszy a Strycharską przebuduje warszawska firma Fal-Bruk. Wykonawca po wschodniej stronie wybuduje brakujący dziś chodnik. Ta część inwestycji to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego – pomysł poparło 420 osób.

Budowa chodnika musi się wiązać ze zmianą sposobu odwodnienia całej ulicy. Dlatego na całym odcinku powstanie kanalizacja deszczowa, która przyjmie wodę opadową z jezdni i chodników. Po jej budowie Fal-Bruk ułoży nową nawierzchnię jezdni na całym odcinku.

Dodatkowo wykonawca wyremontuje chodnik po przeciwnej stronie ulicy, gdzie na tym samym fragmencie starą i w wielu miejscach nierówną oraz wyszczerbioną kostkę brukową zastąpią estetyczne płyty chodnikowe. Całość uzupełni wykonanie trawników i nasadzenie niskiej zieleni (ligustr pospolity) w kilku miejscach między jezdnią a nowym chodnikiem. Ponadto, w ramach tego zadania, posadzone zostaną dwa drzewa (grusze drobnoowocowe) na pasie dzielącym jezdnie al. gen. A. Chruściela „Montera” w pobliżu skrzyżowania z ul. Bombardierów. Będą to nasadzenia zastępcze za wycinkę jednego drzewa, które koliduje z przebiegiem nowego chodnika.

Powered by Projectic.pl