Przebudowa ul. Sokratesa. Czas na jezdnię północno-zachodnią - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

30-11-2021

Przebudowa ul. Sokratesa. Czas na jezdnię północno-zachodnią

W czwartek, 2 grudnia, ok. godz. 5 zakończy się asfaltowanie południowo-wschodniej jezdni ul. Sokratesa. Zostanie puszczony nią ruch, który będzie odbywał się tylko w jednym kierunku. Roboty przeniosą się na jezdnię północno-zachodnią.

Od 25 listopada trwa układanie ścieralnej warstwy asfaltu na południowo-wschodniej jezdni ul. Sokratesa. Prace z tym związane zakończą się w czwartek, 2 grudnia, ok. godz. 5. Następnie przebudowana połowa jezdni zostanie otwarta dla kierowców. Ulica pozostanie jednokierunkowa, ale ruch będzie odbywał się odwrotnie niż do tej pory – w kierunku północnym, czyli od ul. Wólczyńskiej do ul. Kasprowicza.

Zmiany

Przywrócona zostanie możliwość wjazdu w ul. Sokratesa od strony ulic Conrada i Wólczyńskiej. Obowiązywać za to będzie zakaz skrętu w ul. Sokratesa z ul. Kasprowicza oraz jazdy prosto z ul. Przy Agorze w ul. Sokratesa. Wszystkie ulice i wjazdy na parkingi od wyremontowanej strony ul. Sokratesa zostaną otwarte, z możliwością wyjazdu w stronę ul. Kasprowicza.

Ulice Kaliszówka i Cienka stracą swoje połączenie z ul. Sokratesa. Dojazd nimi do posesji będzie możliwy od strony ul. Nocznickiego. Utrzymany będzie natomiast wyjazd z posesji przylegających do remontowanej jezdni – będzie on możliwy przez plac budowy na nową jezdnię, w stronę ul. Kasprowicza. Wyłącznie wyjazd z posesji ul Sokratesa 5 będzie odbywał się w prawo, z obowiązkiem zawrotki po ok. 60 m na nową jezdnię (wjazd na wysokości nowego ronda).

W czwartek, 2 grudnia, o godz. 5 wszystkie przejścia przez ul. Sokratesa zostaną otwarte. Od 25 listopada są zamknięte, a piesi na drugą stronę ulicy mogą przejść tylko dwiema zebrami – przy skrzyżowaniu z ul. Wólczyńską i przy skrzyżowaniu z ul. Kasprowicza. Celem jest bezpieczeństwo – ulica jest obecnie placem budowy i porusza się tam dużo ciężarówek oraz maszyn drogowych.

Objazdy

Objazdy zostały przewidziane ulicami Kasprowicza, Nocznickiego i Wólczyńską. Na skrzyżowaniu z ul. Wólczyńską możliwy będzie tylko skręt w prawo z ul. Nocznickiego. Aby dojechać do ul. Sokratesa, kierowcy będą musieli zawrócić na rondzie ks. Peszkowskiego.

 

Komunikacja miejska

Autobusy linii 114, 203 i N02 w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie, Fort Wawrzyszew i Marysin pojadą ulicami: Nocznickiego, Wólczyńską i Conrada. Autobusy obsługujące linię nr 121 w kierunku pętli Chomiczówka będą kursowały ulicami: Przy Agorze, Kasprowicza, Nocznickiego, Wólczyńska i Conrada.

Autobusy linii 210, 250, 712 i N58 w kierunku pętli Skibińskiego, Dąbrowa Zachodnia, Rynek zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami Nocznickiego i Wólczyńską. Autobusy obsługujące linię N01 w kierunku pętli Ursynów Płn. będą kursowały na trasie: al. gen. Wittek, ul. Nocznickiego, ul. Wólczyńska i al. Reymonta.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Projekt stałej organizacji ruchu

Sokratesa (Wólczyńska - Kasprowicza) - SOR zatw. (aktualizacja) 2021

Projekt składa się z dwóch stron. Przycisk do przewijania znajduje się w lewym dolnym rogu okna.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl