Zarząd Dróg Miejskich

Menu główne

09-08-2019

Przebudowujemy skrzyżowanie al. Niepodległości i Batorego

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Batorego. Powstanie tu nowe przejście dla pieszych i naziemne dojście do przystanków tramwajowych przy stacji metra, o które postulowali mieszkańcy.

Aleja Niepodległości stanowi ważny ciąg komunikacyjny dla wszystkich uczestników ruchu. Zmiany, które chcemy przeprowadzić spowodują, że w tym miejscu będzie wygodniej i bezpieczniej. Z myślą o osobach starszych i z niepełnosprawnościami, a także rodzicach z wózkami, wybudowane zostaną naziemne dojścia do przystanków tramwajowych znajdujących się nad stacją metra Pole Mokotowskie. Po północnej stronie skrzyżowania z ul. Batorego pojawi się nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów, a kierowcy zyskają wydzielone fazy do skrętu w lewo z al. Niepodległości w obu kierunkach.

W marcu tego roku, przebudowę w al. Niepodległości zapowiadał Robert Soszyński – zastępca prezydenta m.st. Warszawy. Teraz po dopełnieniu niezbędnych procedur, rozpoczynamy prace budowlane. Potrwają one przez następne kilka miesięcy.  

Stopka

Powered by Projectic.pl