Przejście na Czerniakowskiej już otwarte - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

04-09-2017

Przejście na Czerniakowskiej już otwarte

Od dziś piesi mogą przekroczyć ulicę Czerniakowską przejściem naziemnym. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców pobliskich osiedli, którzy dziś tłumnie stawili się na otwarciu „zebry”.

Nowe przejście dla pieszych zostało uruchomione dziś po godz. 14. Na inauguracji pojawiło się kilkudziesięciu okolicznych mieszkańców, w tym wiele starszych osób, dla których przejście kładką było bardzo trudne lub niemożliwe. Renata Kaznowska, zastępczyni Prezydenta m. st. Warszawy, podziękowała im za starania na rzecz powstania tej inwestycji. to m. in. dzięki ich determinacji rok temu zapadła decyzja o budowie naziemnego przejścia w tym miejscu. Dziś, po niecałych 12 miesiącach, piesi mogą już korzystać z nowego przejścia. Dla kierowców zmienia się niewiele (czas oczekiwania na zielone światło zmienił się o kilka sekund), ale dla pieszych, zwłaszcza starszych, to nie tylko oszczędność kilku minut – dla wielu osób nowe przejście jest jedyną opcją by przekroczyć szeroką ul. Czerniakowską. Istniejąca kładka nie jest bowiem dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wyznaczenie przejścia dla pieszych wymagało przebudowy skrzyżowania z ul. Chełmską. Zmodernizowana sygnalizacja działa w pełnej akomodacji. Są pętle indukcyjne – umożliwiające detekcję pojazdów, powstała również automatyczna detekcja pieszych i  sygnalizacja akustyczna. Na chodnikach pojawiły się płyty 50/50 cm. Zostały też wyznaczone przejazdy rowerowe. Dzięki korekcie geometrii skrzyżowania, ruch ma się też uspokoić a bezpieczeństwo pieszych znacznie wzrośnie.

W związku z działaniem skrzyżowania w pełnej koordynacji, nie spodziewamy się zauważalnych zmian w przepustowości ruchu kołowego. Ruch na wlocie ul. Czerniakowskiej w kierunku południowym będzie dozowany przez skrzyżowanie z ul. Gagarina. Również w przeciwnym kierunku przepustowość ulicy ogranicza skrzyżowanie z ul. Gagarina. Wprowadzane zmiany mogą pozwolić na rozładowanie zatoru, jaki tworzy się przed tym skrzyżowaniem w godzinach szczytu.

Powered by Projectic.pl