Przygotowujemy się do remontu ronda Lubomirskiego. Na początek krawężniki - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

27-10-2021

Przygotowujemy się do remontu ronda Lubomirskiego. Na początek krawężniki

Rozpoczęliśmy wymianę zniszczonych krawężników na rondzie Lubomirskiego. Na razie działamy po jego północnej stronie. To przygotowanie do wymiany zniszczonej nawierzchni. Asfaltowanie planujemy przeprowadzić w drugiej połowie listopada.

Weekendowe remonty nawierzchni zazwyczaj wiążą się z frezowaniem starych i układaniem nowych warstw asfaltu: wiążącej i ścieralnej. W razie potrzeb, jeśli koleiny i ubytki są bardzo duże, frezujemy również podbudowę bitumiczną i korygujemy podbudowę pomocniczą.

W niektórych przypadkach takie roboty poprzedzamy pracami brukarskimi. Tak dzieje się na rondzie Lubomirskiego, gdzie w zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy wymianę krawężników. Nowe w miejsce starych i wykruszonych wstawiamy na razie po północnej stronie ronda oraz jezdni ul. Wolskiej. Usuwane są nie tylko wyeksploatowane – po to, aby elementy oznaczające krawędź jezdni były ujednolicone. Ponadto wyrównujemy przy nich powierzchnię z kostki brukowej, a przy przejściach dla pieszych wymieniamy zniszczone płyty z wypustkami, które ostrzegają osoby z dysfunkcją wzroku o zbliżaniu się do zebry.

Te roboty stanowią przygotowanie do wymiany nawierzchni na rondzie i wlotach ul. Wolskiej. Asfaltowanie planujemy przeprowadzić w listopadzie – najprawdopodobniej stanie się to w trzeci weekend tego miesiąca. Dzięki temu wyremontujemy drugie skrzyżowanie o ruchu okrężnym pod al. Prymasa Tysiąclecia w ciągu drogi krajowej nr 7. W zeszłym roku nowy asfalt położyliśmy na rondzie Szczepańskiego „Ziutka”.

Rondo Lubomirskiego będzie w tym roku drugim po rondzie Żaba, które doczeka się nowej nawierzchni. Wcześniej asfaltowaliśmy m.in. północne jezdnie ulic Połczyńskiej (od ul. Powstańców Śląskich do ul. Szeligowskiej) i Słomińskiego (od Dworca Gdańskiego do ronda Zgrupowania AK „Radosław”) czy ulice Ludną, Trocką, Borzymowską, Białołęcką, Krzyckiego i Trakt Lubelski. Dziś (27 października) kończymy naprawiać nawierzchnię ul. Opłotek.

Powered by Projectic.pl