Pułkowa półmetek półmetka - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

27-08-2012

Pułkowa półmetek półmetka

Ostatnie, acz intensywne roboty w tunelu na Pułkowej

Renowacja tunelu pod ulicą Pułkową dobiega końca, choć nie widać jeszcze prac wykończeniowych. Prace są prowadzone od wiosny, jednakże w międzyczasie wykonawca przerwał roboty na Pułkowej na rzecz robót utrzymaniowych na moście i wiadukcie księcia Józefa Poniatowskiego przed UEFA EURO 2012, kiedy to odświeżono wieżyce, balustrady oraz słupy oświetleniowe. Roboty były wstrzymane również na sam okres turnieju, aby nie utrudniać podróży kibicom, ale również aby zachować maksymalną szerokość jezdni w razie koniecznej ewakuacji.

Jeszcze jesienią ubiegłego roku wmontowaliśmy w zachodnią ścianę system grzewczy, aby wody podskórne nie rozsadzały płytek. Stamtąd bowiem mieliśmy do czynienia z wyciekami, które zamarzały na jezdni. Woda została skanalizowana. Nim ułożyliśmy płytki nowej  otuliny sprawdziliśmy, że rozwiązanie się sprawdziło i woda nie wyciekała na ulicę. Mogliśmy zatem przejść do właściwego etapu robót utrzymaniowych w tunelu.

Wykonawca wrócił na plac budowy lipcu. Od tego czasu ułożył nową otulinę z płytek dekoracyjnych w kolorze berlińskiej taksówki (kremowym) po obu stronach tunelu. Pod płytkami ułożono izolację, a ścianę zabezpieczono preparatami antygrzybicznymi. Dojrzewają belki rozporowe na całej długości tunelu. Cztery z nich zostały wymienione łącznie z gniazdami. To efekt ubiegłorocznego uderzenia samochodu ciężarowego, który nie zmieścił się w świetle tunelu z ponadnormatywnym ładunkiem na naczepie.

W tej chwili robotnicy wykonawcy betonują kapy szykując gniazda pod bariery energochłonne. Część z nich konserwuje balustrady nadając im miejski odcień szarości. Nadal występuje zawężenie drogi w tunelu do prawego pasa w stronę Łomianek, natomiast ruch górą odbywa się bez większych przeszkód. Roboty utrudniające ruch powinny zakończyć się w pierwszych dniach września. Prace wykończeniowe i porządkowe potrwają do drugiej połowy ostatniego miesiąca trzeciego kwartału.

Powered by Projectic.pl