Realizujemy budżet obywatelski – ogłosiliśmy przetarg na remont chodnika na Wrocławskiej  - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

21-09-2023

Realizujemy budżet obywatelski – ogłosiliśmy przetarg na remont chodnika na Wrocławskiej 

Ogłosiliśmy przetarg na remont chodnika wzdłuż ul. Wrocławskiej na odcinku między ulicami Jana Blatona i Widawską. Projekt zakłada również wyniesienie przejścia dla pieszych przez ul. Szareckiego. Zadanie będzie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.  

Ulica Wrocławska jest jednym z najważniejszych ciągów komunikacyjnych na terenie Bemowa. Wzdłuż ulicy znajduje się szereg bloków mieszkalnych oraz punktów usługowych. Z ulicy korzysta wielu pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy zdecydowali, aby na 650-metrowym odcinku między ulicami Jana Blatona i Widawską wyremontować chodnik. Jest on mocno zniszczony i nie spełnia obecnych standardów. W ramach projektu powstać ma również wyniesione przejście sugerowane przez ul. Szareckiego. W tym celu chodnik zostanie odsunięty od granicy pasa drogowego, a w miejsce zbędnego, starego chodnika założony zostanie zieleniec. Planowane prace mają podnieść komfort i bezpieczeństwo – zwłaszcza pieszych.

Na remoncie skorzystają również pasażerowie transportu publicznego – w ramach robót naprawimy nawierzchnię chodnika na przystanku „Widawska 02”.

Na oferty w przetargu czekamy do 2 października. Jeżeli postępowanie uda się rozstrzygnąć, to wykonawca będzie miał 9 tygodni na realizację zadania.

 

Powered by Projectic.pl