Remont fragmentu ulicy Ratuszowej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

22-05-2023

Remont fragmentu ulicy Ratuszowej

W środę, 24 maja, rozpoczniemy przygotowania do remontu ulicy Ratuszowej. Od czwartku do niedzieli, 25-28 maja, fragment drogi w rejonie Namysłowskiej zostanie wyłączony z ruchu, a w noc z wtorku na środę, z 30 na 31 maja, także całe skrzyżowanie. Wyznaczone zostaną objazdy zarówno dla kierowców, jak i autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Remont drogi.

Od godziny 8.00 w środę, 24 maja, rozpoczniemy przygotowania do remontu ul. Ratuszowej u zbiegu z Namysłowską. W tym dniu wykonają tymczasowy chodnik na Ratuszowej pozwalający ominąć pieszym rejon robót. Urządzą także tymczasowy przystanek w zatoce postojowej na Namysłowskiej.

Zamknięta Ratuszowa

W nocy ze środy na czwartek, z 24 na 25 maja, przystąpią do prac zasadniczych. Ulica Ratuszowa zostanie zamknięta na odcinku ok. 35 metrów za skrzyżowaniem z Namysłowską w stronę ul. Inżynierskiej. Kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie prosto. Dozwolona będzie wyłącznie jazda z Namysłowskiej w lewo w Ratuszową w stronę 11 Listopada oraz z Ratuszowej w Namysłowską.Kierowcy zostaną skierowani na objazd ulicami Namysłowską, Szymanowskiego i Dąbrowszczaków.

Przejście dla pieszych przez Ratuszową zostanie zamknięte, a piesi będą kierowani na drugą stroną ulicy i tymczasowy chodnik wykonany poprzedniego dnia. Zebra przez Namysłowską będzie cały czas czynna, ale zostanie zwężona do niecałych dwóch metrów.Taka organizacja ruchu potrwa do niedzieli, 28 maja.

Autobusy linii 169 w kierunku Dworca Wschodniego będą kursowały tym samym objazdem co kierowcy tj. Namysłowską, Szymanowskiego i Dąbrowszczaków. W miejsce przystanku Harnasie 01, który będzie zawieszony, zostanie uruchomiony tymczasowy Harnasie 51, zlokalizowany na Namysłowskiej za skrzyżowaniem z ulicą Ratuszową. Poza linią 169, zatrzymają się tam także autobusy 135 i 212.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Zamknięte skrzyżowanie

We wtorkową, 30 maja, noc na skrzyżowanie Ratuszowej i Namysłowskiej przyjadą asfalciarze wykonać nową nawierzchnię na drodze. Tym razem z ruchu zostanie wyłączone całe skrzyżowanie.  Dodatkowo na jezdni ul. 11 Listopada w kierunku ronda Żaba nieczynny będzie lewy pas do zawracania w Ratuszową.  Na jezdni w drugim kierunku (w stronę Namysłowskiej) od wjazdu do budynków ul. 11 Listopada 15A i B kierowcy pojadą wyłącznie pasem do skrętu w lewo w Kowieńską. Natomiast jadący Kowieńską w stronę 11 Listopada na skrzyżowaniu z ul. Środkową nie pojadą prosto. Do wyboru będzie wyłącznie skręt w lewo lub w prawo.

Te utrudnienia będzie można ominąć ulicami Kowieńską, Środkową, Strzelecką, Konopacką i Stalową. Do Namysłowskiej dojazd zostanie zapewniony ul. Dąbrowszczaków i Szymanowskiego.

Skrzyżowanie zostanie otwarte w środę, 31 maja, o godz. 6.00.

Od wtorku, 30 maja, od około godz. 20.00 do środy, 31 maja, do około godz. 6.00 swoje trasy zmienią autobusy linii 135, 169 i 212. Linie 135 i 212 w kierunku placu Hallera pojadą ul. Starzyńskiego i Jagiellońską. Autobusy 169 w kierunku dworca Wschodniego ominą utrudnienia ul. Szwedzką i Stalową.

Czasowo wyłączone zostaną przystanki Harnasie 01, 11 Listopada 01 oraz Szymanowskiego 01.

Pomiędzy dwoma powyższymi etapami będziemy cały czas prowadzili prace przy pozostałych chodnikach i przejściach dla pieszych.

Powered by Projectic.pl