Remont tunelu pod Pułkową - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

13-06-2012

Remont tunelu pod Pułkową

Podczas Mistrzostw w Piłce Nożnej Euro 2012 zaplanowaliśmy prace, które nie będą powodowały utrudnień, a z pewnością  ucieszą kierowców podróżujących w kierunku Gdańska.

W ramach prac utrzymaniowych rozpoczęliśmy remont tunelu w ciągu ulicy Marymonckiej. Założono już siatkę pod torkret, tzw. zaprawę betonową, która zostanie ułożona do samej dylatacji. Na tak przygotowanych ścianach wykonawca ułoży płytki ceramiczne w kolorze kremowym, które rozjaśnią wnętrze tunelu. Zanim jednak płytki zostaną ułożone, wykonawca uszczelni ściany i zabezpieczy je przed wilgocią.

Zakres przewidzianych prac obejmuje również naprawę trzech uszkodzonych belek rozporowych, które uległy uszkodzeniu przez pojazd ponadnormatywny. Pozostałe belki zostaną odświeżone. Lewy pas jezdni jest wyłączony z ruchu kołowego nie tylko ze względu na przewidziane prace związane z naprawą konstrukcji belek rozporowych, ale także ze względu na trwające prace skanalizowania wód gruntowych, które napływają ze skarpy na jezdnię. Obecnie wykonawca skuwa nawierzchnie gzymsów, te zostaną uzupełnione.

Odświeżymy również balustrady nad tunelem, zostaną wyczyszczone metodą hydropiaskowania, a następnie zabezpieczone powłoką antykorozyjną. Przypominamy, że lewy pas wzdłuż tunelu jest zawężony. Prawy pas jest przejezdny, remont nie spowoduje żadnych większych utrudnień w ruchu.  Wykonawca: Mosty Warszawa

Powered by Projectic.pl