Remontujemy chodnik na Idzikowskiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

15-05-2020

Remontujemy chodnik na Idzikowskiego

1600 m długości chodnika na ul. Idzikowskiego na Mokotowie przechodzi kompleksowy remont. Do końca wakacji to miejsce stanie się wygodniejsze, bezpieczniejsze, a w tym roku planujemy wybudować tam drogę rowerową.

Popękane płyty chodnikowe po południowej stronie ul. Idzikowskiego wymagały wymiany na całym odcinku – od ulicy Puławskiej do Jana III Sobieskiego. Stąd zakres prowadzonych robót przewiduje rozebranie dotychczasowej nawierzchni, korytowanie, ułożenie nowej podbudowy z kruszywa. Nowe płyty betonowe ułożymy na podsypce cementowo-piaskowej.

W sumie będzie to 3500 m2 nowej równej nawierzchni z płyt betonowych o wymiarach 50×50 cm na całym odcinku południowego chodnika oraz istniejącego fragmentu po północnej stronie Idzikowskiego – między ulicą Kalatówki a Zawrat. Pojawią się również obniżone krawężniki i udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących – przy przejściach dla pieszych płyty ostrzegawcze.

Wyremontowanych zostanie również 250 m2 zjazdów, na których ułożymy nawierzchnię z ciemnoszarej kostki betonowej o wymiarach 10×20 cm. Ułożymy 1800 mb krawężnika oraz wymienimy 300 m2 opaski południowej strony ulicy Idzikowskiego. Odtworzymy również zieleń uliczną. Prace remontowe potrwają do końca wakacji.

Projekty z budżetu obywatelskiego
Jeszcze w tym roku planujemy wybudować drogę dla rowerów po północnej stronie ulicy Idzikowskiego na odcinku Jana III Sobieskiego-Płyćwińska. Jest to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego 2020 „Rowerowa Idzikowskiego – połączenie Dolnego i Górnego Mokotowa”, na który głosowało 2990 mieszkańców. Realizacja zostanie połączona z wdrożeniem innego projektu z budżetu obywatelskiego „Pasy rowerowe na Idzikowskiego i remont chodnika też”, na który głos oddało 860 osób. Częściowo projekt ten jest realizowany obecnie w zakresie remontu chodnika.

Powered by Projectic.pl