16-07-2018

Remontujemy chodnik na Powsińskiej

Pracujemy na ulicy Powsińskiej. Szykujemy frezowanie kolejnego odcinka jezdni, ale też remontujemy chodnik po wschodniej stronie. Nowych chodnik i przystanki będą dopełnieniem kompleksowych zmian, jakie wprowadzamy na tej ulicy.

Remontujemy chodnik na Powsińskiej

W ubiegłym roku po zachodniej stronie drogi powstała zupełnie nowa infrastruktura piesza i rowerowa, przebudowaliśmy skrzyżowania i sygnalizacje świetlne. W tym sezonie wymieniamy nawierzchnię jezdni (w najbliższym czasie przeprowadzimy ostatni etap tych prac) i remontujemy chodnik po wschodniej stronie.

Prace obejmują ulicę na całej długości, od ul. Idzikowskiego do ul. Nałęczowskiej. Na chodniku pojawiają się nowe płyty betonowe o wymiarach 50/50 cm. Obniżamy krawężniki i montujemy płyty prowadzące i ostrzegawcze. Nowe będą też zjazdy i przystanki autobusowe. Perony wyposażymy w nową nawierzchnię, specjalne krawężniki ułatwiające podjazd autobusu oraz ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Wyremontujemy zatoki autobusowe.

Duża część prac już za nami. W wielu miejsca widać już zarysy nowych chodników. Pojawiły się też nowe płyty. W sumie to 6800 m kw. nowych trotuarów.

Powered by Projectic.pl