Rondo Lubomirskiego będzie mieć nową nawierzchnię - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

10-11-2021

Rondo Lubomirskiego będzie mieć nową nawierzchnię

W najbliższy weekend wymienimy nawierzchnię na rondzie Lubomirskiego. Na czas prac skrzyżowanie ul. Wolskiej z al. Prymasa Tysiąclecia będzie zamknięte, a na kierowców czekają objazdy. Utrudnienia innymi trasami ominą też autobusy.

Weekendowe remonty nawierzchni zazwyczaj wiążą się z frezowaniem starych i układaniem nowych warstw asfaltu: wiążącej i ścieralnej. Jednak niektóre ulice do takich robót trzeba przygotować. Tak było też w przypadku ronda Lubomirskiego, na którym w ostatnich trzech tygodniach wymienialiśmy krawężniki. Zakończenie układania nowych elementów krawędzi jezdni dało zielone światło do remontu nawierzchni.

Wykorzystując przewidywany mniejszy ruch na ulicach po Święcie Niepodległości i w trakcie długiego weekendu, rozpoczniemy prace nietypowo, bo już o godz. 6 rano w piątek, 12 listopada. Dłuższy czas (zazwyczaj zaczynamy ok. godz. 22 wieczorem) sprawi, że sporej części robót nie trzeba będzie przeprowadzać w nocy. To dobra wiadomość dla okolicznych mieszkańców, bo unikną dodatkowego hałasu. Jednak jest to wyjątek, bo w trakcie weekendowych napraw nawierzchni musimy działać nocami, aby wyrobić się od piątkowego wieczora do poniedziałkowego poranka. Na ważnych arteriach lub rondach nie da się pracować w piątki czy poniedziałki, bo znacznie utrudniłoby to poruszanie się po mieście.

Utrudnienia na Wolskiej 

Objazd utrudnień przewidziano ulicami: Kasprzaka, Ordona, Elekcyjną, Górczewską i Płocką. Pierwsza zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona już na skrzyżowaniu ul. Wolskiej z ul. Płocką. Z prawego pasa jezdni w stronę ronda Z. Lubomirskiego można będzie skręcić wyłącznie w prawo w ul. Płocką. Północna jezdnia ul. Wolskiej (w stronę Bemowa) zostanie wyłączona z ruchu już od skrzyżowania z ul. Sokołowską. Wyjazd z ul. Sokołowskiej będzie możliwy tylko w lewo na ul. Wolską w kierunku centrum. Ze skrajnego prawego pasa ul. Wolskiej na skrzyżowaniu z ul. Sokołowską możliwy będzie tylko skręt w prawo. Ze skrajnego lewego pasa zostanie dopuszczona możliwość zawracania, a pas środkowy będzie wyłączony z ruchu.

Kierowcy jadący ul. Wolską w stronę centrum na skrzyżowaniu z ul. Elekcyjną i Ordona będą mieli do dyspozycji pasy do skrętu w lewo lub w prawo. Dwa środkowe pasy do jazdy prosto zostaną wygrodzone. Obowiązywać będzie także zakaz skrętu w lewo z ul. Elekcyjnej i w prawo z ul. Ordona w ul. Wolską w stronę ronda Lubomirskiego.

Utrudnienia na al. Prymasa Tysiąclecia 

W trakcie robót niemożliwy będzie wjazd w al. Prymasa Tysiąclecia od strony ul. Kasprzaka. Kierowcy jadący od strony Śródmieścia nie będą mieli możliwości skrętu w prawo. Jadący dolną jezdnią al. Prymasa Tysiąclecia od strony Ochoty będą mieli do dyspozycji dwa pasy do skrętu w lewo (skrajny lewy i środkowy, z którego dotychczas można było jechać także prosto) oraz jeden pas do skrętu w prawo. Natomiast kierowcy jadący ul. Kasprzaka od strony Bemowa nie będą mogli skręcić w lewo w al. Prymasa Tysiąclecia. Ze skrajnego lewego pasa będą mogli zawrócić na rondzie Tybetu.

Na środkowym pasie (do jazdy prosto) jezdni al. Prymasa Tysiąclecia w stronę ul. Kasprzaka, przed rondem Szczepańskiego „Ziutka”, dołożona zostanie relacja do skrętu w lewo w ul. Górczewską w stronę centrum. Ruch na wiaduktach al. Prymasa Tysiąclecia będzie odbywał się bez utrudnień.

Moczydło 

Wjazd na osiedle Moczydło zapewniony zostanie od strony al. Prymasa Tysiąclecia – wjazdem przed budynkiem al. Prymasa Tysiąclecia 99. Ani tym wjazdem, ani kolejnym – pomiędzy budynkami al. Prymasa Tysiąclecia 99 a 97 –  nie będzie możliwości wyjazdu na al. Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd z osiedla możliwy będzie na ul. Wieluńską wzdłuż budynku ul. Wieluńska 2. Zainstalowane bariery parkingowe zostaną złożone na czas prac. Wzdłuż budynku ul. Wieluńska 2 obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy (zakaz wjazdu od strony ul. Wieluńskiej) oraz zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych.

Prace i utrudnienia w ruchu w rejonie ronda Lubomirskiego zakończą się w poniedziałek, 15 listopada, o godz. 4 rano.

 

Autobusy na objazdach 

Na czas wymiany nawierzchni zmienią się trasy pięciu linii autobusowych: 136, 186414523 i N43. Autobusy linii 186 i 414 (od początku kursowania) oraz 136 i 523 (od ok. godziny 6.00 w piątek, 12 listopada) będą kursowały wiaduktem i przejadą nad rondami Lubomirskiego i Tybetu. Z kolei objazd dla autobusów linii nocnej N43 został wytyczony ulicami Kasprzaka, Ordona i Elekcyjną.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Powered by Projectic.pl