Rondo Lubomirskiego z nową nawierzchnią - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

15-11-2021

Rondo Lubomirskiego z nową nawierzchnią

W miniony weekend naprawiliśmy nawierzchnię na rondzie Lubomirskiego. Po ubytkach i koleinach nie ma już śladu. Wymieniliśmy również krawężniki.

Remonty nawierzchni zazwyczaj przeprowadzamy w ciągu weekendu. Jednak na niektórych ulicach poprzedzamy je pracami brukarskimi. Tak było właśnie na rondzie Lubomirskiego, które do asfaltowania musieliśmy przygotować – w październiku wymieniliśmy na nim krawężniki.

Z docelowymi robotami wystartowaliśmy w piątek rano. Skorzystaliśmy bowiem ze sprzyjającego nam kalendarza przy okazji Narodowego Święta Niepodległości i długiego weekendu – frezowanie starego asfaltu rozpoczęliśmy wcześniej niż zazwyczaj, aby okolicznym mieszkańcom nie generować nocą dodatkowego hałasu.

Kolejnym krokiem było wyczyszczenie nawierzchni. Potem, już w sobotę, przystąpiliśmy do układania najpierw nowej warstwy wiążącej asfaltu, a następnie – warstwy ścieralnej. Na rondzie położyliśmy ponad 4 tys. m kw. masy. Prace ostatniej nocy zakończyło malowanie oznakowania poziomego oraz usunięcie znaków pionowych i wygrodzeń, ustawionych w związku z objazdem.

Rondo Lubomirskiego było drugim w ciągu al. Prymasa Tysiąclecia, na którym poprawiliśmy kierowcom komfort jazdy w ostatnich kilkunastu miesiącach. W czerwcu zeszłego roku wymieniliśmy nawierzchnię na rondzie Szczepańskiego „Ziutka”.

Rondo Lubomirskiego jest także drugim, które naprawiliśmy w tym roku. W wakacje nowy asfalt położyliśmy na rondzie Żaba. Ponadto w bieżącym roku nawierzchnię wymieniliśmy na północnych jezdniach ulic Połczyńskiej (od ul. Powstańców Śląskich do ul. Szeligowskiej) i Słomińskiego (od Dworca Gdańskiego do ronda Zgrupowania AK „Radosław”) oraz ulicach Opłotek, Ludnej, Wołoskiej, Trockiej, Borzymowskiej, Białołęckiej, Krzyckiego i Trakt Lubelski. W najbliższy weekend asfaltować będziemy wloty ul. Marszałkowskiej w ramach przebudowy ronda Dmowskiego – szczegóły związane z utrudnieniami i objazdami podamy w osobnym komunikacie w środę.

Powered by Projectic.pl